More

  Outsourcing czy body leasing w IT?

  Z każdym kolejnym rokiem coraz więcej przedsiębiorstw korzysta w wielu obszarach ze wsparcia zewnętrznych podmiotów gospodarczych. Tego rodzaju rozwiązanie ma wiele zalet, ale decydując się na nie warto dokładnie zgłębić temat. Szczególnie jeśli mówimy o outsourcingu usług informatycznych, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Zachęcamy do lektury naszego artykułu, w którym wyjaśniamy najważniejsze kwestie związane z tym obszarem!

  W obecnych czasach trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie jakiejkolwiek większej firmy bez korzystania przez nią z szeroko pojętych rozwiązań informatycznych. Mowa tutaj zarówno o łączeniu się z siecią, zakupie sprzętu komputerowego, jak i całej infrastrukturze IT.

  Outsourcing – co to takiego?

  Mimo powszechnego użycia nowych technologii, nie każdy przedsiębiorca posiada odpowiednią wiedzę, aby samodzielnie zająć się tym obszarem. Niewiele firm może pozwolić sobie także na zatrudnienie u siebie informatyków, którzy zajmą się stałą realizacją zadań z zakresu IT. Na szczęście istnieje coś takiego jak outsourcing IT, czyli możliwość przekazania obsługi informatycznej firmy podmiotowi zewnętrznemu.

  Outsourcing IT – dla kogo?

  Z rozwiązania tego może korzystać dosłownie każda firma, niezależnie od skali i charakteru działalności. Outsourcing IT to dość szerokie pojęcie, dlatego wiele zależy tutaj od potrzeb i wymagań samego zlecającego. Przedsiębiorca musi przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie, czego oczekuje i w jakich dziedzinach potrzebuje fachowego wsparcia IT. Może tutaj chodzić np. o przeprowadzenie audytu, tworzenie kopii zapasowych danych czy też zapewnienie bezpieczeństwa.

  Charakterystyka, rodzaje i atuty outsourcingu IT

  Najogólniej rzecz ujmując, outsourcing IT można podzielić na ten, który opiera się na przekazaniu firmie świadczącej taką usługę konkretnych zadań lub utworzeniu przy pomocy zewnętrznego podmiotu działu IT. Największą zaletą w obu przypadkach jest ograniczenie kosztów stałych przedsiębiorstwa, a także zapewnienie sobie kompleksowej i profesjonalnej obsługi przez ekspertów zajmujących się różnymi dziedzinami IT.

  Opieka informatyczna – komu zlecić?

  Rosnący popyt na tego typu usługi sprawia, że na rynku pojawia się coraz więcej podmiotów obsługujących zlecenia z obszaru IT. Decydując się na skorzystanie z takiego wsparcia najlepiej wybierać przedsiębiorstwa, które cieszą się zaufaniem i dobrą opinią. Pamiętajmy bowiem, że współpraca w zakresie IT wiąże się bardzo często z koniecznością przekazania wielu danych dostępowych, poufnych informacji, a także utratą części kontroli nad niektórymi zasobami. Kluczowe okazuje się także dokładne określenie, jakich obszarów ma dotyczyć obsługa, co pozwoli na efektywniejsze działanie i koniec końców satysfakcjonujące efekty.

  Outsourcing IT – czy to bezpieczne?

  Wielu przedsiębiorców zastanawia się nad tym, czy przekazanie innej firmie realizacji zadań IT to dobre i przede wszystkim bezpieczne rozwiązanie. Jak pokazuje praktyka, jest to strategia przynosząca wiele wymiernych korzyści. Warto zaznaczyć, że outsourcing IT odnosi się zarówno do pracy stacjonarnej, jak i pracy zdalnej. Bez silnego zaplecza IT coraz trudniej jest mówić w obecnych czasach o konkurencyjności i możliwości rozwoju podmiotu gospodarczego. Dlatego nie można zwlekać i trzeba zastanowić się nad możliwością skorzystania z usług specjalistów. Przy okazji zachęcamy do lektury tekstu pod tytułem: “Jakie predyspozycje i cechy charakteru trzeba mieć, aby odnaleźć się w IT?

  Nowe