Czy gry z PS3 działają na PS4?

1
63

Pytanie to z pewnością pojawia się w głowach osób, które do tej pory nie zdążyły jeszcze przesiąść się na PS4, czyli na ten moment najnowszą wersję konsoli od PlayStation. Marka jednak na przyszły rok planuje premierę kolejnej odsłony konsoli do gier oznaczonej numerkiem 5. Będzie to bardzo dobry moment na zakup PS4, którego cena z pewnością jeszcze spadnie.

Dziś postaram się rozwiać kilka wątpliwości dotyczącej PlayStation 4.

Zobacz też: Czy gry ze starszych konsoli będą działać na PlayStaton 5?

Kompatybilność wsteczna PS4

Czym konkretnie jest kompatybilność wsteczna? Jeśli chodzi o konsole, jest to wsparcie na nowszych urządzeniach dla gier, które były przeznaczone na urządzenia poprzednich generacji. Przykładowo Xbox One oraz Xbox One X mają bardzo dużą listę gier z One działających na nowszej konsoli One X, która ciągle się powiększa.

Czy gry z PS3 działają na PS4?

Gry z PS3 nie działają na PS4. Posiadacze obu konsol nie będą mogli grać na PS4 w gry, które posiadają na płytach do PS3. Nie zadziałają na niej też gry na PS3 kupione w PlayStation Store. Jedyną opcją, aby na PS4 zagrać w starsze gry to tak zwane remastery.

Remastery z PS3 na PS4

Remastery są to usprawnione wydania gier z PS3, które będą działać na PS4. W większości przypadków gry te zostały ulepszone wizualnie, mają ulepszoną mechanikę oraz są lepiej dostosowane do graczy. Warto wspomnieć też o tym, że wiele klasyków dostępnych na PlayStation 2 zostało dostosowanych do działania na nowszych konsolach. Dzięki temu na PS4 możemy na przykład pograć w GTA III, GTA San Andreas, czy GTA Vice City.

Czy trofea z PS3 przejdą na PS4?

I tu dobra wiadomość. Wszystkie trofea, które udało się zebrać na poprzednich generacjach konsol, po zalogowaniu do konsoli PS4 dalej będą widoczne. Tak więc nie musicie się martwić o utratę swojego dorobku. ?

Zobacz też: Czy gry ze starszych konsoli będą działać na PlayStaton 5?

1 Comment

Leave a reply

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj