More

  Pico – nowy projekt, który pomoże Ci stworzyć domowy ogródek

  Lubisz kwiaty, ale regularnie zapominasz o tym, aby je podlewać? Na Kickstarterze pojawił się właśnie niewielki gadżet, który rozwiąże Twój problem. Jest to inteligentna doniczka zwana Pico.

  Wiele osób zupełnie zapomina o tym, aby regularnie dbać o rośliny w swoim domu. I o ile niektóre gatunki kwiatów domowych można podlewać nieco rzadziej, to na przykład kuchenne zioła takie jak mięta, czy bazylia będą wymagały już regularnej opieki. Właśnie dlatego twórcy nowego projektu na Kicstarterze zaprojektowali Pico – doniczkę, która ma rozwiązać problemy osób, które zapominają dbać o swoje rośliny i zioła.

  fot. Kickstarter

  Pico – inteligentny domowy ogródek

  Nowa inteligentna doniczka to niewielki gadżet, który nie świetnie nada się do drobnych roślin ozdobnych lub kuchennych ziół. Pico składa się ze zbiorniczka wody, który wystarczy na około 10 dni automatycznego nawadniania. Do doniczki przymocowane jest też ramię, na którym znajdują się diody imitujące światło słoneczne. Jedyne czego potrzebuje doniczka to zasilanie z sieci przy pomocy kabla USB-C. Doniczki można też ze sobą łączyć, aby stworzyć ciekawszy efekt.

  Doniczka na Kickstarterze kosztuje 29$, a ich dostawy planowane są na maj.

  Źródło: Kickstarter

  Nowe