More

  Recenzja bezprzewodowych słuchawek Jabra Elite 75t

  Jabra Elite 75t zostały po raz pierwszy pokazane na targach IFA 2019 w Berlinie. Słuchawki są następcą dla znanego i lubianego modelu Jabra 65t. Producent prezentuje je jako udoskonalone i bardziej ergonomiczne. Dlatego też nie mogliśmy doczekać się testów nowego modelu, a po ponad miesiącu spędzonym ze słuchawkami w końcu zapraszamy na ich recenzje.

  Do tej pory za każdym razem, gdy testowałam słuchawki Jabry, chwaliłam je za dobrą jakość wykonania, zastosowanie ciekawych rozwiązań dla użytkowników i nowoczesny wygląd. Na uwagę zdecydowanie zasługują też bardzo fajne opakowanie, które Jabra wykorzystuje do swoich produktów.

  Jabra Elite 75t – zawartość opakowania i wygląd

  Słuchawki otrzymujemy zapakowane w charakterystyczne dla Jabry żółto-szare opakowanie. W środku poza samymi słuchawkami znajdziemy jeszcze dedykowane etui, kabel do ładowania, wymienne końcówki oraz instrukcję z zasadami dotyczącymi bezpieczeństwa produktu.

  Jabta Elite 75t dostępne są w 3 kolorach: black, titanium i gold beige. Ja zdecydowałam się te ostatnie w różowo-beżowym kolorze. Bardzo podoba mi się zachowanie spójności kolorystycznej, ponieważ wszystkie elementy w zestawie idealnie do siebie pasują.

  Słuchawki i etui zdecydowanie należy pochwalić za jakość ich wykonania. Widać, że producent przykłada dużą wagę do eleganckiego wyglądu produktów.

  Zgodnie z deklaracjami producenta model ten jest o 20% mniejszy od poprzednika i trzeba przyznać, że od razu jest to widoczne. Słuchawki mają teraz nieco bardziej owalny kształt, dzięki czemu możemy też głębiej wsadzić je do ucha. Mniejszy rozmiar słuchawki sprawia, że Elite 75t zdecydowanie lepiej leżą w uchu niż ich poprzednicy. W zestawie znajdziemy aż 3 rozmiary silikonowych końcówek, dzięki czemu każdy będzie mógł wybrać coś dla siebie.

  Elite 75t posiadają dwa fizyczne przyciski. Prawy przycisk służy do odbierania, kończenia o odrzucania połączeń, oraz do zatrzymywania i wznawiania odtwarzania. Przy jego pomocy po podwójnym wciśnięciu uruchomimy też asystenta głosowego. Przycisk w lewej słuchawce pozwoli nam natomiast na włączenie i wyłączenie funkcji Hearthrough. Służy też do przełączania utworów w przód i w tył, pozwala też na wyciszenie mikrofonu w trakcie rozmowy. Jeśli będziemy chcieli sterować głośnością, wystarczy dłużej przytrzymać przyciski na słuchawkach: głośniej – prawy, ciszej – lewy.

  Jabra Elite 75t – etui

  Etui, które otrzymujemy do słuchawek, wykonane jest z bardzo dobrej jakości matowego plastiku. Jest przyjemne w dotyku i bardzo ładnie dopracowane. Dużym plusem z pewnością jest zastosowanie złącza USB-C do ładowania akumulatora, które umieszczone zostało na tylnej ściance etui. Z przodu znajduje się natomiast dioda, która informuje nas o stanie naładowania produktu.

  Etui zamyka się na magnes, który bardzo dobrze się sprawdza. Nie zdarzyło się jeszcze, aby pudełeczko damo się otworzyło. Magnes odpowiada też za utrzymanie słuchawek na właściwym miejscu.

  W tym miejscu myślę, że warto też wspomnieć o baterii zastosowanej w etui. Słuchawki na jednym ładowaniu będą pracować przez około 7,5 godziny. W pełni naładowane etui pozwoli jednak na 3-krotne naładowanie słuchawek do pełna, co daje łączy wynik ponad 28 godzin słuchania muzyki.

  Jabra Elite 75t – jakość dźwięki i użytkowanie

  Jakość dźwięku to z pewnością jeden z największych plusów tych słuchawek. W porównaniu do poprzedniego modelu zdecydowanie jest bardziej basowy. Dźwięk jest wyrazisty, a wszystkie dźwięki szczegółowe. Nie brakuje też głębi, którą zapewniają przyjemne, ciepłe basy. Całość została zbilansowana tak, że niezależnie od gatunku słuchanej muzyki słuchawki sprawdzają się świetnie.

  Do słuchawek otrzymujemy też dedykowaną aplikację Jabra Sound +, dzięki której możemy korzystać z equalizera oraz tworzenia własnych presetów.  Aplikacja pozwoli też na dostęp do ustawień i wybór domyślnego asystenta głosowego.

  Czas działania słuchawek na baterii też uległ znacznej poprawie. Słuchawki na jednym ładowaniu będą działać przez około 7,5h, natomiast jeśli zdecydujemy się na korzystanie z naładowanego w pełni etui, czas ten wydłużymy do 28 godzin. Oczywiście jeśli zdecydujecie się na bardzo głośne słuchanie muzyki, czas ten może się nieco skrócić. Nie zmienia to jednak faktu, że doba pracy na jednym ładowaniu to naprawdę świetny wynik. Jeśli jednak zapomnielibyśmy naładować słuchawek, wystarczy podłączyć je na 15 minut do ładowania, aby cieszyć się godziną słuchania muzyki.

  Nie zapominajmy też o pasywnej redukcji dźwięków z otoczenia. Działa ona zaskakująco dobrze i choć pojawiają się dźwięki, z którymi nie do końca daje sobie rade to w domowych, czy biurowych warunkach radzi sobie tak dobrze ja ANC. W razie gdybyśmy jednak chcieli wiedzieć co dzieje się w naszej okolicy, będziemy mogli skorzystać z opcji hearthrough, która wykorzystuje wbudowany mikrofon i przekazuje do uszu dźwięki z otoczenia.

  Na uwagę zasługuje też zastosowanie normy IP55, dzięki czemu bez problemu będziemy mogli korzystać ze słuchawek w trakcie treningu. Będą one odporne na pot, czy drobny deszcz. Dodatkowo dwuletnia gwarancja obejmuje uszkodzenia spowodowane wodą lub kurzem.

  Bardzo istotnym elementem podczas korzystania ze słuchawek jest też wygoda. Oczywiście jest to kwestia bardzo indywidualna, jednak w moim przypadku słuchawki świetnie się sprawdziły. Dobrze leżą w uchu, a podczas aktywności fizycznej nie wypadają. Dzięki temu stały się świetnym kompanem do biegania, czy na siłownię.

  Czy warto kupić słuchawki Jabra Elite 75t?

  Jabra Elite 75t to zdecydowanie świetne słuchawki, które po prostu warto mieć. W porównaniu do poprzedniej wersji producent zmienił konstrukcję na mniejszą, stworzył wygodniejsze etui i wydłużył czas pracy urządzenia na baterii. Jeśli chodzi o jakość dźwięku, to słuchawki bardzo dobrze dają sobie radę. Grają lepiej niż niejeden droższy konkurent. Poleciłabym zakup tych słuchawek, nawet jeśli kosztowałyby więcej. Obecnie słuchawki dostępne są w cenie od 699 zł.

   

  Nowe