More

  Xbox Series S – istnieje czy to tylko plotki?

  Xbox to seria światowej klasy konsol do gier wideo autorstwa Microsoftu. Jej głównym konkurentem jest firma Sony ze swoimi konsolami PlayStation. Obie firmy zaprezentowały w ostatnim czasie swoje najnowsze modele stacji do gier.

  Po internecie krążą plotki dotyczące istnienia słabszej i tańszej wersji najnowszego Xboxa. Ma być to Xbox Series S, lub jak ktoś woli Xbox Lockhart. Są to informacje przekazywane jedynie przez użytkowników, a nie przez pracowników Microsoftu. Ostatnio jednak dostaliśmy wiarygodny dowód. W dokumentach przeznaczonych dla deweloperów znajdują się informacje o istnieniu Xboxa Lockhart. Można tam przeczytać, iż na Xboxie Series X można uruchomić tryb symulujący Xbox Series S.

  Słabszy, nie znaczy, że nie będzie on uruchamiał produkcji z nowej generacji konsol. Najwyższa jakość, jaką osiągnie ten sprzęt, będzie to 1440p. Wszystko to za sprawą odpowiednio dobranych podzespołów oraz chociażby obsługi ray-tracingu. Sprzęt ma w pełni wykorzystywać wszystkie swoje możliwości i działać be zarzutów.

  Co do ceny oficjalnych danych nie ma. Na razie możemy jedynie zaspokoić swoją ciekawość, korzystając z dostępnych przecieków. Cena, o jakiej tutaj mowa, jest stosunkowo niewielka – 200 dolarów. Co w przeliczeniu na złotówki da nam niecałe 800 zł.

  Na więcej informacji pozostaje nam jeszcze poczekać. Jak długo? Nie wiadomo, chociaż w przyszłym miesiącu Microsoft ma przedstawić nową firmę, która dołączyła do Xbox Game Studios, więc jest szansa, że to właśnie wtedy nowa konsola zostanie ujawniona.

  Nowe