Xbox Series S – istnieje czy to tylko plotki?

Xbox to seria światowej klasy konsol do gier wideo autorstwa Microsoftu. Jej głównym konkurentem jest firma Sony ze swoimi konsolami PlayStation. Obie firmy zaprezentowały w ostatnim czasie swoje najnowsze modele stacji do gier.

Po internecie krążą plotki dotyczące istnienia słabszej i tańszej wersji najnowszego Xboxa. Ma być to Xbox Series S, lub jak ktoś woli Xbox Lockhart. Są to informacje przekazywane jedynie przez użytkowników, a nie przez pracowników Microsoftu. Ostatnio jednak dostaliśmy wiarygodny dowód. W dokumentach przeznaczonych dla deweloperów znajdują się informacje o istnieniu Xboxa Lockhart. Można tam przeczytać, iż na Xboxie Series X można uruchomić tryb symulujący Xbox Series S.

Słabszy, nie znaczy, że nie będzie on uruchamiał produkcji z nowej generacji konsol. Najwyższa jakość, jaką osiągnie ten sprzęt, będzie to 1440p. Wszystko to za sprawą odpowiednio dobranych podzespołów oraz chociażby obsługi ray-tracingu. Sprzęt ma w pełni wykorzystywać wszystkie swoje możliwości i działać be zarzutów.

Co do ceny oficjalnych danych nie ma. Na razie możemy jedynie zaspokoić swoją ciekawość, korzystając z dostępnych przecieków. Cena, o jakiej tutaj mowa, jest stosunkowo niewielka – 200 dolarów. Co w przeliczeniu na złotówki da nam niecałe 800 zł.

Na więcej informacji pozostaje nam jeszcze poczekać. Jak długo? Nie wiadomo, chociaż w przyszłym miesiącu Microsoft ma przedstawić nową firmę, która dołączyła do Xbox Game Studios, więc jest szansa, że to właśnie wtedy nowa konsola zostanie ujawniona.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Kompaktowe lampy LED Zhiyun Molus

Chińska marka właśnie wzbogaciła swoją ofertę o kolejną propozycję...

Co wpływa na ceny nieruchomości w Polsce w 2023 roku?

Ceny nieruchomości w Polsce to temat, który od dłuższego...

Obiektywy Irix Cine dostępne z mocowaniem Fujifilm X

Irix do tej pory nie obejmował swoim wsparciem aparaty...

Kursy walut na żywo – jak można śledzić aktualne wahania na giełdzie?

Interesujesz się rynkiem walutowym już od dłuższego czasu? A...

Nowe, bardzo stylowe lampy LED klasy premium od Hobolite

Polski rynek fotograficzny wzbogacił się właśnie o nową markę...

Canon EOS R1 w fazie prac. Co o nim wiemy?

Najnowsze doniesienia potwierdzają prawdziwość plotek na temat dalszego rozwoju...
0
Would love your thoughts, please comment.x