More

  Recenzja klawiatury bezprzewodowej Natec Turbot do Smart TV

  Klawiatury bezprzewodowe, bez wątpienia podbijają rynek. Są wielofunkcyjne, dzięki czemu można je na przykład połączyć z telewizorem z funkcją Smart TV. To świetne rozwiązanie dla osób, które nie przepadają za powolnym wpisywaniem pojedynczych znaków przy pomocy pilota. Chcesz wygodnie korzystać ze wszystkich funkcji telewizora? Zobacz, jak sprawdzi się klawiatura Natec Turbot.

  Natec Turbot – zawartość opakowania i wykonanie

  Urządzenie otrzymujemy w biało-niebieskim pudełku, w którym oprócz samego produktu, znajdziemy instrukcję obsługi w kilku językach, w tym polskim.

  Wykonana jest w dużej mierze z tworzywa sztucznego, metalowe elementy znajdziemy na dole oraz pod spodem klawiatury. Cechuje się prostym, klasycznym wyglądem oraz lekką wagą (ok. 400 g) i niewielkim rozmiarem (długość 35 cm). Materiały wykonania sprawiają wrażenie solidnych, a całość konstrukcji jest bardzo dobrze spasowana.

  Krawędzie obudowy zostały zaokrąglone, co sprawia, że użytkowanie jest znaczenie przyjemniejsze. Klawiszy jest nieco mniej niż tradycyjnej wersji urządzenia (83), a część z nich ma podwójną funkcję, którą uruchomimy za pomocą przycisku „Fn”. To typowa klawiatura wyspowa. Przyciski wystają na ok. 1 mm i cechują się właśnie takim skokiem. Po prawej stronie został umiejscowiony touchpad. Jego powierzchnia jest lekko chropowata, a przycisk prawy jest nieco krótszy od lewego.

  Na tyle urządzenia znajdziemy przycisk ON/OFF. Podczas nieużywania klawiatury, możemy ją wyłączyć, redukując tym samym zużycie baterii i wydłużając jej żywotność. Od spodu możemy dostrzec pięć antypoślizgowych stopek, które spełniają swoją funkcję. Znajdziemy tu również komorę baterii oraz moduł USB WIFI,który odpowiedzialny jest za pracę sprzętu z innymi urządzeniami.

  Działanie klawiatury Natec Turbot

  Czynność, która trzeba wykonać, aby rozpocząć pracę z urządzeniem to podłączenie modułu USB WIFI do interesującego nas urządzenia. Po włączeniu klawiatury możemy od razu rozpocząć pracę, nie instalując żadnych dodatkowych sterowników.

  Urządzenie z powodzeniem podłączymy do komputera, laptopa czy telewizora. W każdym przypadku klawiatura będzie działać bez zastrzeżeń. Połączenie jest stabilne, a zasięg zgodnie z zapewnieniami producenta wynosi 10 m.

  Należy pochwalić mechanizm zastosowany w urządzeniu – X-scizzors. Dzięki niemu praca klawiszy jest bardzo cicha i komfortowa. Również touchpad jest pozytywnym zaskoczeniem. Działa prawidłowo na całej powierzchni, reagując na każdy dotyk.

  Czy warto kupić klawiaturę Natec Turbot?

  Urządzenie to, cechuje bardzo cicha praca, łatwa obsługa oraz proste podłączenie. Producent nie podaje długości pracy na baterii, ale można spodziewać się, że będzie bardzo długi. Urządzenie wykonane jest bardzo solidne, jest lekkie oraz wygodne w użytkowaniu. Zasięg sprawi, że możemy usiąść z klawiaturą na kolanach, nawet w dużym pomieszczeniu i obsługiwać urządzenie na sporą odległość. Jedynym mankamentem klawiatury, do którego można się przyczepić to brak podświetlenia. Kupimy ją za ok. 130 zł co jest bardzo dobrą ceną, jak na tego typu urządzenie.

  Nowe