Rick and Morty bez współtwórcy Justina Roilanda: co dalej z produkcją?

Adult Swim i developer High on Life Squanch Games poinformowali, że zerwali współpracę ze współtwórcą serialu Rick and Morty, Justinem Roilandem, który jest oskarżony o dwa przestępstwa dotyczące przemocy domowej.

Adult Swim początkowo nie chciał komentować doniesień o oskarżeniach przeciwko Roilandowi, jednak teraz stwierdza, że zerwał z nim wszelkie relacje. W oświadczeniu dla The Hollywood Reporter, Marie Moore, senior vice president ds. komunikacji Adult Swim / Cartoon Network, ogłosiła, że sieć zakończyła współpracę z Justinem Roilandem.

Co dalej z serialem Rick and Morty?

Według źródeł THR trwają już przygotowania, aby role Roilanda w Rick and Morty zastąpić innymi aktorami, a współtwórca serialu, Dan Harmon, przejmie odpowiedzialność za jego produkcję jako jedyny showrunner, chociaż Roiland pozostanie wymieniony jako współtwórca.

Oficjalne konto Twitterowe Rick and Morty nie ujawniło szczegółów na ten temat, ale potwierdziło, że pozostali członkowie ekipy nadal pracują nad siódmym sezonem. Podobnie krótkie i jasne oświadczenie pojawiło się na stronie Squanch Games, które Roiland założył w 2016 roku, z informacją, że złożył on tam rezygnację 16 stycznia.

Jak podaje NBC News, w maju 2020 roku nieznana kobieta złożyła skargę na Roilanda, oskarżając go o „umyślne i niezgodne z prawem zadanie obrażeń ciała” oraz „niezgodne z prawem naruszenie wolności osobistej” swojej wówczas partnerki. Roiland zaprzeczył tym oskarżeniom.

Kilka tygodni temu, NBC News po raz pierwszy poinformowało o oskarżeniach przeciwko Roilandowi, co doprowadziło do sytuacji, w której nowe osoby zaczęły zgłaszać się i opowiadać swoje historie, twierdząc, że Roiland zachowywał się wobec nich niestosownie i nieodpowiednio.

Następne przesłuchanie przed rozprawą przeciwko Roilandowi odbędzie się 27 kwietnia.

ŹródłoThe Verge
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Zalman prezentuje nowy znak słowny oraz nowe logo firmy

Firma Zalman znana ze sprawdzonych rozwiązań chłodzących i obudów PC...

Dlaczego warto zainwestować w uchwyt grawitacyjny do telefonu?

Nowoczesny smartfon na co dzień służy nam nie tylko...

Co nas czeka w trzecim odcinku The Last of Us?

"The Last of Us" to jeden z najważniejszych tytułów...

ChatGPT już niedługo z płatną wersją?

OpenAI - właściciel ChatGPT, podobno testuje wersję płatną tego...

Amazon wprowadza abonament na leki na receptę: RxPass

Amazon wprowadza nowy program abonamentowy, dzięki któremu klienci Prime...

Gorsza wydajność dysku SSD w nowych modelach MacBooków Pro z M2 od M1

Najnowszy 14-calowy MacBook Pro oparty na procesorze M2 ma...
0
Would love your thoughts, please comment.x