More

  Sony zmienia plany wydawnicze: jakość zamiast ilości

  Sony Interactive Entertainment wprowadza zmiany w planach wydawniczych: liczba gier „usług na żywo” zostaje zmniejszona o połowę. Zobacz, jakie tytuły dotknęła restrukturyzacja i jak wpłynie to na przyszłość branży.

  Firma Sony Interactive Entertainment, znana z dynamicznego rozwoju w branży gier wideo, podjęła decyzję o znaczącym ograniczeniu liczby gier „usług na żywo”. W ostatnich rozmowach dotyczących wyników finansowych ogłoszono plany wprowadzenia na rynek 12 tytułów do końca roku finansowego w marcu 2026. Ostatnie wydarzenia wskazują jednak na zmianę kursu, co może mieć istotny wpływ na rynek gier.

  Strategia jakości ponad ilością

  PlayStation, po konsultacji z zespołem studia Bungie, zdecydowało się na rygorystyczną ocenę portfolio, co zaowocowało redukcją liczby projektów. Hiroki Totoki, prezes Sony, potwierdził, że przegląd ten spowodował przesunięcia w harmonogramie wydawniczym, aby zapewnić wyższą jakość oferowanych gier. „Dbamy o to, by nasze tytuły były doceniane i lubiane przez graczy” mówi Totoki.

  Wpływ Bungie na proces twórczy

  Współpraca z Bungie, studiem odpowiedzialne za Destiny, przyniosła znaczące wglądy w rozwój gier usług na żywo. Hermen Hulst, szef PlayStation Studios, podkreśla, że umiejętności zdobyte dzięki partnerstwu z Bungie są nieocenione, szczególnie w kontekście zmiany kultury firmy, gdzie premiera gry to dopiero początek jej życia na rynku.

  Najważniejsze tytuły w rozwoju

  Wśród tytułów, które wciąż są rozwijane, znajdują się gra online osadzona w świecie The Last of Us, Horizon oraz oryginalna IP od londyńskiego studia PlayStation. Te gry mają stanowić przyszłość oferty usług na żywo Sony.

  Sony podkreśla znaczenie jakości nad ilością, co w dzisiejszym przesyconym rynku gier wydaje się być mądrą strategią. Odpowiednie rozwijanie i utrzymanie tytułów usług na żywo to zadanie wymagające, ale dzięki wsparciu Bungie, Sony wydaje się być na dobrej drodze do zapewnienia swoim użytkownikom wyjątkowych doświadczeń.

  Nowe