Sukces 'Alan Wake 2′ otwiera drzwi do ekspansji uniwersum Remedy

1
108
fot. Alan Wake 2 / Remedy Entertainment

Firma Remedy Entertainment ogłosiła plany dotyczące rozwoju i ekspansji franczyzy „Alan Wake”, po tym jak „Alan Wake 2” okazało się najszybciej sprzedającym się tytułem w historii studia.

Kontynuacja kultowej gry z 2010 roku, wydana w październiku ubiegłego roku, zyskała uznanie krytyków i graczy, zdobywając m.in. tytuł Gry Roku 2023 według NME oraz dwie nagrody na The Game Awards, w tym za najlepszą narrację.

Sukces „Alan Wake 2” i przyszłe plany

„Alan Wake 2” sprzedało się w ponad 1,3 miliona egzemplarzy, szybko przynosząc zyski i pokrywając znaczną część kosztów rozwoju oraz marketingu. Tero Virtala, CEO Remedy, podkreśla, że studio jest zadowolone z początkowych wyników sprzedaży, a gra nadal utrzymuje wysoką cenę. Remedy planuje dalszy rozwój tytułu, aby przyciągnąć nowych graczy oraz zadowolić fanów serii.

fot. Alan Wake 2 / Remedy Entertainment

Remedy posiada obecnie dwie ugruntowane franczyzy: „Control” i „Alan Wake”, które są ze sobą powiązane poprzez Remedy Connected Universe. Virtala zapowiada, że rozwój i ekspansja tych serii będą kluczowym elementem przyszłych planów studia. Dodatkowo, „Alan Wake 2” otrzymał tryb Nowa Gra + w grudniu, a obecnie trwają prace nad dwoma płatnymi rozszerzeniami: „Night Springs” i „The Lakehouse”.

Przyszłe przygody i pochwały krytyków

„The Lakehouse” zapowiada kolejne emocjonujące przygody, gdzie rzeczywistości Sagi Anderson i Alana Wake’a zderzą się ponownie. NME w swojej recenzji podkreśliło, że „Alan Wake 2” to nie tylko najlepsza gra horror ostatnich lat, ale jedna z najlepszych gier ogólnie, chwaląc jej oprawę wizualną i niesamowitą atmosferę.

Sukces „Alan Wake 2” i plany dotyczące dalszego rozwoju franczyzy świadczą o silnej pozycji Remedy Entertainment na rynku gier.

1 Comment

Leave a reply

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj