More

  Tryb akcji na iPhone 14 – jak go włączyć i z niego korzystać

  Nie każdy wie, że nowe modele iPhone’a 14 od firmy Apple mają całkiem nowe możliwości. Chodzi o wbudowany nowy tryb akcji do nagrywania filmów. W tym poście powiemy Ci, co to jest, jak włączyć ten tryb i z niego korzystać?

  Tryb akcji iPhone 14

  Zacznijmy może od tego, co to jest za tryb i do czego właściwie służy. Nowy tryb akcji to dodatek w pełni zaprojektowany przez markę Apple. Powstał w celu ułatwienia korzystania z telefonu jego użytkowników. Ma za zadanie pomóc w nagrywaniu płynnych filmów. Dzięki nim drgania oraz ruch zostaną zminimalizowane, nawet jeśli będziemy rejestrować coś, sami będąc „W ruchu”.

  Jak twierdzi marka Apple, funkcję tą osiągnięto poprzez wykorzystanie całego sensora aparatu z wielokrotnym overscanem, ale także zaawansowaną korekcją drgań.

  Aby móc korzystać z funkcji, nie musimy niczego dodatkowo instalować, gdyż jest ona wbudowana w standardową aplikację Aparat iPhone’a. Gdy ją włączymy, pozwoli nam nagranie materiału wideo, które przypomina to nagrywane za pomocą gimbala. Tryb akcji może nagrywać do 2,8K przy 60 fps, dodatkowo obsługuje Dolby Vision HDR. Dzięki temu zapewnia doskonałą jakość filmów.

  Tryb akcji — w których iPhone?

  Wszystkie modele z serii iPhone’a 14 obsługują tryb akcji, a zatem znajdziemy go w: iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max.

  Jak korzystać z trybu akcji w czasie nagrywania wideo?

  Należy uruchomić aplikację Aparat w telefonie iPhone, a następnie należy przewinąć na dół menu i wybrać „Wideo”. Stukamy przycisk trybu akcji (to taka ikona biegnącego człowieka) nad wizjerem, wtedy zmieni się ikona i zacznie świecić na żółto. I gotowe.

  Poniżej znajdziecie porównanie nagrywanego wideo z włączonym trybem akcji i bez.

  Nowe