More

  Co warto wiedzieć kupując iPhone?

  Stało się. Właśnie kupiliśmy swojego pierwszego iPhone, jednak nie za bardzo wiemy, w jaki sposób go obsługiwać. Od czego zacząć korzystając ze swojego pierwszego modelu smartfona Apple? Oto mini poradnik dla początkujących użytkowników. Sprawdź, co wyróżnia je na tle konkurencji.

  Co wyróżnia smartfony Apple od innych?

  Pierwszy iPhone pojawił się na rynku w 2007 roku i trzeba przyznać, że zrewolucjonizował rynek telefonów komorowych. Pojawił się jako pierwszy smartfon z dużym, w pełni dotykowym ekranem. Oczywiście była to tylko kwestia czasu, kiedy inni producenci marek wypuszczą podobne modele. Jednak nadal smartfony Apple posiadają co najmniej kilka wyróżniających je cech.

  Pierwsza, chyba najbardziej rzucająca się w oczy różnica to inny system wgrany do omawianych urządzeń. Marka Apple wykreowała swój wspólny ekosystem, gdzie iPhone, iPady oraz MacBooki świetnie ze sobą współpracują. Użytkownicy określają go jako niezwykle wygodny i spójny. W jego skład wchodzą głównie kompatybilne i synchronizujące dane systemy operacyjne iOS, iPad OS i macOS, komunikatory iMessage i FaceTime, usługa iCloud, przeglądarka Safari, płatności Apple Pay, a także wiele innych narzędzi. Na wszystko te wymienione aplikacje możemy zalogować się poprzez konto Apple ID.

  Wysoka płynność działania to również coś, na co zwraca uwagę wielu klientów posiadających urządzenia marki Apple. Dzieje się tak, gdyż system iOS znacznie lepiej zarządza pamięcią RAM w porównaniu do popularnego Androida. Telefony iPhone potrzebują mniej gigabajtów RAM-u niż konkurencyjne urządzenia posiadające podobne lub takie same parametry.

  Częsta aktualizacja systemu

  Możemy mieć pewność, że producent nigdy nie zostawi nas ze starym oprogramowaniem. Starsze modele jeszcze przez kilka lat po premierze otrzymują wsparcie w postaci bezpłatnych aktualizacji. System jest tu znacznie częściej aktualizowany, a to dlatego, że jest on przeznaczony tylko do urządzeń będących w ekosystemie. Natomiast Android ma ich tak wiele, że wprowadzając aktualizację, musi upewnić się, że jest ona odpowiednia dla wszystkich urządzeń.

  Łatwa i szybka naprawa

  To także niewątpliwie spory plus, jeśli chodzi o dostępność do obsługi serwisowej. Szczególnie jest to ważne w przypadku uszkodzeń mechanicznych, które powstają na przykład wskutek upadku iPhone. Często dochodzi do uszkodzenia wyświetlacza. Wymiana szybki może być dokonana sprawnie i szybko, bez konieczności wymiany całego ekranu, bądź kupna nowego telefonu.

  Nowe