More

  Genesis Oxid 850 – recenzja podkładki, która schłodzi każdy laptop!

  Laptop, który służy do gier lub pracy na wymagających programach, często lubi się przegrzewać. Firma Genesis stworzyła podkładkę, która rozwiązuje ten problem. Przez parę dni miałem okazję testować Genesis Oxid 850. Jak wypadła w praktyce? 

  Genesis Oxid 850 – nietuzinkowy design

  Podkładka przyszła do mnie w czarnym kartonowym pudle. Po otwarciu moim oczom ukazał się naprawdę fajny design, który nie odstaje zbytnio od typowo „gamerskich” produktów. Podkładka posiada cztery mniejsze wentylatory, które mają za zadanie odprowadzać ciepło i jeden większy. Jego zadaniem jest pobieranie chłodnego powietrza z zewnątrz i wprowadzanie go do laptopa od samego spodu. Genesis Oxid 850 został przeznaczony dla laptopów o przekątnej 15 i 17 cali. Moim zdaniem warto zwrócić uwagę na możliwość regulacji kąta.

  Nie miałem pojęcia, że lekkie nachylenie laptopa może wpływać na efektywność pracy. Ta podkładka uświadomiła mi, że jest to naprawdę wygodne i komfortowe. Nie należy zapomnieć o rozłożeniu gumowych podpórek, które będą utrzymywać nasz sprzęt. Zbliża się okres wysokich temperatur. Laptopy szczególnie się wtedy przegrzewają – przynajmniej mój. Podkładka od firmy Genesis może okazać się zbawieniem. 

  Producent zadbał o trzystopniową regulację wentylatorów. Nie ma co ukrywać, podkładka też emituje hałas i szum. Jednak zmiana prędkości obrotów wentylatorów pomoże nam bez problemu pracować w pełnym skupieniu. Położyłem podkładkę na biurku i stoi naprawdę stabilnie, materiały są dobrze spasowanie, nic nie trzeszczy. W dotyku nie jest to typowy tani plastik. W produkcie nie brakuje polimerów ABS, czy też elementów metalowych. Wszystko to powoduje, że konstrukcja jest sztywna.

  Genesis Oxid 850 – jak sprawdza się w praktyce? 

  Od najmłodszych lat lubię grać w wymagające tytuły. Zazwyczaj potrzebują one mocnych podzespołów. Długie godziny męczenia laptopa zawsze prowadziły do przegrzania. Prowadziło to do spadku płynności gry, a nawet czasem do uszkodzenia, któregoś z elementów laptopa. Stosując podkładkę, zobaczyłem znaczny spadek temperatury. Testowałem ją przez tydzień i nigdy nie wyświetlił mi się komunikat o wysokiej temperaturze.

  Podświetlenie RGB jest czymś, co każdy gamer uwielbia. W tym przypadku było tak samo. Po prostu zostałem zauroczony rozbłyskującymi kolorami. Jednak może teraz przejdźmy do wrażeń z ustawiania podkładki na stole. Nóżki, na których stoi cały sprzęt dość ciężko się rozkładają. Powodem może być, że sprzęt jest nowy i z czasem elementy bardziej się do siebie dopasują. Po prawej stronie mamy dwa porty USB, jeden do ładowania, a drugi na cokolwiek chcemy. 

  Genesis Oxid 850 – podsumowanie

  W cenie około 200 zł dostajemy dobrze wykonaną podkładkę. Design idealnie komponuje się z każdym sprzętem, a uroku dodaje podświetlenie RGB. Dobrze chłodzone podzespoły będą pracować dużo więcej czasu. Jeśli komuś zależy na komfortowej pracy lub graniu, to ta podkładka będzie idealnym rozwiązaniem.

  W moim przypadku szczególnie do gustu przypadła mi regulacja. Osobiście korzystam z minimalnego pochylenia, ponieważ nadgarstki podczas pracy nie męczą się tak bardzo. Na pewno będę jej używał w cieplejsze dni i do bardziej wymagających gier. 

  Nowe