More

  Jak wybrać swój pierwszy hosting?

  Jeśli stawiasz pierwsze kroki internecie i potrzebujesz stworzyć stronę WWW, niezbędny będzie właściwy hosting. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy, jakie są najpopularniejsze rozwiązania dla stron WWW wśród firm, które oferują usługi informatyczne, oraz jak wybrać swój pierwszy hosting.

  Do czego potrzebny jest hosting?

  Hosting jest bardzo potrzebny, jeśli zależy nam na działalności internetowej. Pozwoli on na postawienie strony, bloga, czy sklepu internetowego. Hosting to udostępnianie usług informatycznych, które pozwala umieścić daną stronę WWW na serwerze, dzięki czemu będzie ona dostępna dla internautów.

  Jaki rodzaj hostingu wybrać?

  Rozróżniamy kilka rodzajów takich usług informatycznych, różnią się one ceną, ale także sposobem działania. Poniżej omawiamy dostępne rozwiązania.

  Hosting współdzielony

  Serwer wtedy jest dzielony między konkretnych użytkowników, czyli takie kwestie jak ilość pamięci RAM, czy przepustowość łącza dzielimy z innymi użytkownikami. Hosting współdzielony można porównać do rodzinnej subskrypcji w aplikacji Spotify, gdzie w ramach jednej subskrypcji, znajduje się kilka kont innych członków rodziny.

  Hosting SSD NVMe

  Jeśli zależy Ci na optymalnym działaniu strony to szybki hosting wybierz z seohost.pl, a oferowana nowoczesna technologia NVMe zapewni Ci niezrównaną wydajność. Odczyt, jak i zapis danych na macierzach serwerów jest znacznie szybszy od tradycyjnych rozwiązań informatycznych. Technologia NVMe oparta jest na specyficznej konstrukcji całego serwera, dzięki czemu jest szybki i wydajny.

  Hosting SEO

  Hosting SEO dedykowany jest freelancerom i agencjom marketingowym, które chcą zbudować duże i szybkie zaplecze z treściami. Hosting SEO pozwala na tworzenie większej liczby adresów IP dla konkretnych domen, blokowanie dostępu do IP, czy nawet robotów jak Majestic SEO, ahrefs czy SeoMoz. Rozwiązania tego typu pozwalają także na masowe dodawanie domen bezpośrednio w module Direct Admin.

  Hosting Reseller NVMe

  Reseller to idealna opcja dla freelancerów, którzy zajmują się tworzeniem stron internetowych. Taka osoba ma wykupiony dostęp do serwera i w ramach swoich usług udostępnia klientowi stronę WWW. Dzięki takiemu rozwiązaniu programista stron może administrować witryny z poziomu jednego kokpitu. Jest to też dobra opcja dla osób, które mają więcej serwisów, dzięki temu mogą je mieć na jednym serwerze.

  Na co zwrócić uwagę, wybierając swój pierwszy hosting?

  Zanim zakupimy swój pierwszy hosting, warto zwrócić uwagę na właściwości. Kiedy wybierzemy już interesującą nas firmę informatyczną, musimy skupić się na parametrach, to one będą podpowiedzią na to, jaki serwer wybrać. Musimy się zastanowić, do czego będzie służyła nasza strona, czy będą się na niej znajdowały duże ilości treści i zdjęć, warto wybrać taki, który jest wydajny, warto zwrócić uwagę także na prędkość dysku SSD.

  Jeśli zleciliśmy stworzenie strony, warto w takim przypadku spytać webmastera o to, ile przestrzeni dyskowej będzie zajmowała nasza strona. Należy też zastanowić się, czy potrzebujemy kont pocztowych, jeśli tak – trzeba sprawdzić limity podane przez usługodawcę, trzeba jednak pamiętać o rym, że wiadomości e-mail również zmniejszają przepustowość strony.

  Artykuł sponsorowany

  Nowe