More

  Obawiasz się, że Gorilla Glass nie da rady? Zabezpiecz swojego Samsunga Galaxy S10 szkłem hartowanym!

  Dziesiąta odsłona flagowców od Samsunga cieszyła się w Polsce bardzo dużą popularnością. Mimo upływu czasu urządzenie wciąż ma spore grono fanów, którzy korzystają z niego każdego dnia. Jak zabezpieczyć telefon, by ten służył nam jak najlepiej?

  Samsung Galaxy S10 – dobre możliwości i świetny design

  Pod pewnymi względami był to ostatni reprezentant starej szkoły designerskiej od Samsunga. Widać to zwłaszcza na tylnej ścianie obudowy, gdzie aparaty były umieszczone w jednej, poziomej linii, a nie – jak ma to miejsce obecnie – na wydzielonej wyspie.

  Producent umieścił tu 6,1-calowy ekran Dynamic AMOLED, który pracuje w rozdzielczości 1440 x 3040 pikseli. W górnym prawym rogu znalazła się dziurka na kamerę selfie, a cały moduł ekranu zabezpieczono szkłem Gorilla Glass 6.

  Firma z Korei Południowej zdecydowała się na Exynosa 9820 z grafiką Mali G-76 MP12. Ten zestaw – w połączeniu z 8 GB pamięci RAM i 128 GB na dane użytkownika  – wciąż zaskakuje użytkowników całkiem dobrą wydajnością i kulturą pracy.

  Etui dla Samsunga Galaxy S10

  Trzy umieszczone w jednym rzędzie aparaty główne, jakie mamy w tym smartfonie, to zestaw 12 Mpix z mechaniczną zmienną przesłoną (f/1.5 lub f/2.4), 12 Mpix teleobiektyw i 16 Mpix układ z szerokim kątem. W dziurce na froncie mamy 10 Mpix kamerkę selfie. Mimo upływu czasu telefon wciąż zapewnia bardzo dobrej jakości fotografie i nagrania wideo.

  Warto docenić też port słuchawkowy 3,5 mm, Bluetooth 5.0, NFC czy zintegrowany z ekranem czytnik linii papilarnych. Akumulator ma pojemność 3400 mAh, a Galaxy S20 debiutował z Androidem 9 Pie oraz autorską nakładką producenta, One UI.

  Przezorny zawsze ubezpieczony

  Mimo tego, że urządzenie zostało zabezpieczone przez Samsunga naprawdę dobrze, to jego posiadacze wciąż bardzo chętnie korzystają z dodatkowych szkieł ochronnych, folii czy etui. Trudno się temu dziwić. Wystarczy przypomnieć, że w chwili swojego rynkowego debiutu, Samsung Galaxy S10 kosztował niemal cztery tysiące złotych.

  Nawet dziś, w dwa lata po premierze, cena wymiany uszkodzonego modułu wyświetlacza w tym smartfonie to wydatek zbliżony do tysiąca złotych. Właściciele smartfonów podchodzą do sprawy pragmatycznie i zamiast odkładać pieniądze na ewentualną naprawę, wolą zwiększyć szanse urządzenia w ewentualnym starciu z podłożem.

  Szkło hartowane dla Samsunga Galaxy S10 od 3MK.pl

  Właśnie wtedy wiele osób rozpoczyna poszukiwania jak najlepszej ochrony. Użytkownicy często decydują się na skorzystanie z doświadczenia naszego rodzimego producenta, 3mk.pl i kupują właśnie ich produkty. Trudno się temu dziwić, to firma z ponad 15-letnim stażem, która nie ściąga już gotowych produktów z Chin, ale opracowuje je i testuje, a następnie montuje tu, na miejscu.

  Polacy nie tylko podążają za trendami, jakie usiłuje narzucić konkurencja, ale starają się być o krok do przodu i samodzielnie wyznaczać trendy. Zwykle się to udaje, a największym zwycięzcą takiego obrotu spraw jesteśmy my – użytkownicy.

  Osoby, które obawiają się o standardowe zabezpieczenia w smartfonie mogą skorzystać na przykład z dedykowanego dla Galaxy S10 szkła hartowanego HardGlass Max. Częstym wyborem posiadaczy dziesiątej Galaktyki jest też szkło hybrydowe 3mk Flexible Glass EDGE, które idealnie pokrywa cały obszar roboczy wyświetlacza.

  Osoby, które obawiają się tego, że przysłowiową piętą Achillesa będzie tylna ściana smartfona, gdzie znajdują się przecież aparaty, mogą skorzystać z etui Matt Case, które można teraz kupić w limitowanej, zimowej edycji. Koszt zestawu, na jaki składa się szkło ochronne i etui zwykle nie przekracza 100-150 złotych, co stanowi maksymalnie 15% kwoty, jaką trzeba wydać na wymianę uszkodzonego wyświetlacza.

  Nowe