Recenzja klawiatury mechanicznej – Genesis Thor 300 RGB

Akcesoria dla graczy bardzo często kojarzone są z bardzo drogimi urządzeniami. I choć profesjonaliści z pewnością chętnie sięgają po produkty klasy premium, to pozostali gracze najchętniej sięgają po produkty, które mogą zapewnić jak najlepszą jakość i funkcjonalność w przystępnej cenie. Na szczęście na rynku dostępnych jest wiele produktów, które wpisują się w te potrzeby. Czy klawiatura mechaniczna Genesis Thor 300 RGB się do nich zalicza?

Dobór odpowiedniej klawiatury potrafi znacząco wpłynąć na komfort podczas wykonywania pracy. Natomiast decyzja o zakupie odpowiednich akcesoriów do grania może przełożyć się na uzyskiwanie jeszcze lepszych wyników podczas rozgrywek.

Genesis Thor 300 RGB – zawartość opakowania i wygląd

Klawiaturę otrzymujemy zapakowaną w szaro-czerwonym kartonowym pudełku, w którym poza urządzeniem otrzymujemy instrukcję obsługi, naklejki oraz szczypce do wyjmowania klawiszy.

Genesis Thor 300 już od samego początku sprawia bardzo pozytywne wrażenia. Klawiatura świetnie się prezentuje i wydaje się bardzo dobrze wykonana. Z pewnością należy też do grupy bardziej eleganckich klawiatur gamingowych. W stosunku do poprzedniego modelu klawiatury producent zdecydował się na małą zmianę w czcionce na klawiaturze. Jest ona też nieco mniejsza. Kolejna zmiana to dodanie do klawiatury podświetlenia RGB w 25 trybach.

Podstawa klawiatury została wykonana z przyjemnego w dotyku metalu, który został osadzony w plastikowej ramce. Całość jest wystarczająco ciężka, aby w połączeniu z antypoślizgowymi, gumowymi nóżkami nie przesuwać się po biurku. Klawiatura została wyposażona w kabel USB o długości 175 cm, który został wzmocniony oplotem. W tym miejscu warto też wspomnieć, że klawiatura posiada specjalny tunel, który pozwoli na przeciągnięcie kabla do lewej lub prawej strony. Dzięki temu każdy będzie mógł dopasować jego ułożenie do swoich potrzeb.

Genesis Thor 300 RGB – użytkowanie i funkcjonalność

Do produkcji klawiatury zostały wykorzystane chińskie przełączniki Outemu Brown, które charakteryzują się siłą nacisku 55 g, punktem aktywacji 1,88 mm oraz czasem reakcji na poziomie 8 ms. Dzięki temu klawiatura będzie wystarczająco uniwersalna, aby po zakończeniu grania pozwolić też na szybkie pisanie. Jak na klawiaturę mechaniczną same kliknięcia są dość ciche. Bardziej przypominają klawiaturę membranową niż typową mechaniczną. Ma to jednak swoje plusy. Zgodnie z informacjami podawanymi przez producenta klawisze mają trwałość 50 milionów naciśnięć.

Klawiatura posiada też sporo funkcji dodatkowych. Między innymi posiada 11 klawiszy multimedialnych i kilka przycisków funkcyjnych, które pozwalają na: blokadę klawisza Windows lub całej klawiatury, zmianę funkcjonalności strzałek i WSAD, oraz dostosowanie podświetlenia i jego prędkości. Zmian dotyczących podświetlenia będzie można też wykonać z poziomu aplikacji dostępnej do pobrania na stronie producenta, która umożliwia ustawienie makr. Z istotnych rzeczy klawiatura posiada też funkcję n-key rollover, a więc nie blokuje się po naciśnięciu wielu przycisków naraz.

Czy warto kupić klawiaturę Genesis Thor 300 RGB?

Genesis Thor 300 RGB to bardzo fajna klawiatura, którą można kupić w dobrej cenie około 200 zł. Ma prosty, ale jednocześnie jak na akcesorium gamingowe całkiem elegancki wygląd. Jest też masywna i dobrze wykonana, a przy tym zapewnia aż 25 trybów podświetlenia. Thor 300 RGB dobrze sprawdza się zarówno w trakcie rozgrywki, jak i podczas codziennej pracy.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Sony ZV-E1: pełnoklatkowa matryca i nowoczesne funkcje

Sony wypuszcza na rynek nowy aparat fotograficzny z serii...

Lamborghini Revuelto – połączenie kultowego V12 z silnikami elektrycznymi

Lamborghini Revuelto to najnowszy super-samochód od włoskiego producenta, który...

OnePlus 11 Limited Jupiter Rock Edition – limitowana edycja dla estetów i miłośników technologii

OnePlus, znany producent urządzeń mobilnych, nie przestaje zaskakiwać swoich...

GeneralTG.com Opinie: Zarabiaj na handlu energią?

Ponieważ jesteśmy bardzo uzależnieni od źródeł energii, zapotrzebowanie na...

LiteGraphs.com Opinie: Czym różni się ta platforma maklerska?

LiteGraphs to nowe, innowacyjne narzędzie handlowe, które daje inwestorom...

Cooler Master Synk X — innowacyjny fotel oferujący nowy poziom immersji

Cooler Master już kilka miesięcy temu zapowiadał swój niecodzienny...
0
Would love your thoughts, please comment.x