More

  Test wideorejestratora za 129 zł – Navitel AR250NV

  Najprawdopodobniej każdy kierowca choć raz był świadkiem jakiejś niebezpiecznej sytuacji na drodze. Niestety kiedy możemy stać się też uczestnikiem. Właśnie dlatego dla własnego spokoju, warto w samochodzie zamontować wideorejestrator. Nawet podstawowy model, który pomoże udowodnić przebieg zdarzeń. Przygotowaliśmy dla Was test taniej kamerki samochodowej Navitel AR250 NV.

  Dlaczego zdecydowaliśmy się na test tego modelu? Rejestrator ten kosztuje jedynie 129 zł, dlatego też każdy kierowca będzie mógł sobie na niego pozwolić. W tej cenie urządzenie zapewni nam rozdzielczość Full HD i 30 klatek. Posiada też specjalny tryb night vision, który ma poprawiać jakość obrazu nagrywanego w nocy. Co jeszcze warto wiedzieć na temat tego urządzenia? Kąt nagrywania wynosi 140 stopni, a więc spokojnie zarejestruje wszystko, co dzieje się przed samochodem. Urządzenie posiada też czujnik wstrząsów, tryb parkingowy i czujnik ruchu. To dużo jak na tak tanie urządzenie.

  Navitel AR250NV – zawartość opakowania i wygląd

  Urządzenie otrzymujemy zapakowane w małe pudełeczko, na którym znajdziemy wszystkie najważniejsze informacje na temat modelu. W opakowaniu poza samą kamerką znajdziemy uchwyt z przyssawką, kabel zasilający o długości 3.5 m, instrukcję obsługi i voucher na 12 miesięcy nawigacji Navitel z mapami Europy, Rosji, Białorusi, Ukrainy i Kazachstanu.

  Kamerka jest bardzo nieduża. Jej wymiary to 64 × 48 × 33 mm, dzięki czemu spokojnie będziemy mogli ją schować na przykład za lusterkiem. Ze względu na mały rozmiar nie będzie też odciągała naszej uwagi od drogi i nie ograniczy widoczności. Na górnej krawędzi obok miejsca na uchwyt znalazł się slot na kartę microSD o pojemności do 64 GB, przycisk resetu do ustawień fabrycznych oraz mikrofon. Z przodu obok 2-calowego wyświetlacza znajdziemy 5 przycisków, które pozwolą na nawigowanie po menu oraz ustawieniach. Najważniejszy będzie ten na górze, ponieważ pozwoli na zabezpieczenie materiałów przed usunięciem.

  Navitel AR250NV –  funkcje

  Kamerka mimo swojej bardzo niskiej ceny zapewnia wiele fajnych funkcji. Poza trybem nagrywania pozwala też na wykonywanie zdjęć i przeglądanie nagrań zapisanych na karcie. W ustawieniach otrzymujemy opcję wyboru nagrywania w pętli 1, 3 lub 5-minutowej. Wideorejestrator pozwala też na usunięcie całej pamięci karty, oczywiście z pominięciem zabezpieczonych plików. Urządzenie oczywiście automatycznie uruchamia się po odpaleniu silnika. Navitel AR250NV posiada czujnik wstrząsów, tryb parkingowy i czujnik ruchu. Kamerka jednak po bezpośrednim podłączeniu do komputera nie pozwoli na przesłanie nagrań. Niezbędne będzie wyjęcie karty microSD.

  Navitel AR250NV –  jakość nagrań

  Model ten pozwala na nagrywanie w rozdzielczości Full HD z 30 klatkami. Warto jednak pamiętać o tym, że jest to standardowy parametr, a ostateczna jakość obrazu zależy od wielu innych czynników. W przypadku Navitela AR250 NV mamy do czynienia z dobrą jakością nagrań w dzień, które w większości przypadków pozwolą swobodnie rozczytać numery rejestracyjne pojazdów przed nami. Problem pojawia się przy wyższych prędkościach i szybkim wymijaniu, wyprzedzaniu lub omijaniu pojazdów. W nocy, podczas jazdy po oświetlonych ulicach, zarejestrowanie nagrania będą stanowiły dobry dowód w kwestii przebiegu wydarzeń na drodze. Odczytanie numerów będzie jednak często niemożliwe. Szczególnie w chwilach, gdy światła samochodu są skierowane na tablicę rejestracyjną nagrywanego pojazdu. Problem pojawia się jednak w trakcie deszczu i jazdy poza miastem, przy nieoświetlonych ulicach. W takim przypadku światła samochodów z naprzeciwka będą się rozmywać. Jednak od kamerki w tej cenie ciężko oczekiwać czegoś więcej. Jakość nagrań możecie ocenić sami:

  Czy warto kupić Navitel AR250 NV?

  Jeśli chcesz posiadać kamerkę w samochodzie, która pomoże udowodnić przebieg wydarzeń na drodze, ale nie posiadasz na nią dużego budżetu, to testowany przez nas model będzie dla Ciebie bardzo dobrym wyborem. W tej cenie otrzymaliśmy więcej, niż moglibyśmy się spodziewać.

   

  Rejestrator dostępny jest w cenie 129,00 zł.

  Nowe