Uszkodzenia mechaniczne w iPhone – czy wymiana szybki będzie możliwa?

Ktokolwiek miał problem z uszkodzeniem mechanicznym smartfona, doskonale wie, że wymiana szybki może stanowić nie lada problem. Nie oznacza to jednak, że nie da się temu zaradzić. Jednym z rozwiązań jest wymiana samej szybki, co jest możliwe w jednym z dostępnych na rynku serwisie pogwarancyjnym.

Pęknięta szybka w iPhone może zdarzyć się każdemu. Wbrew pozorom nawet przypadkowe wysunięcie się telefonu z naszej kieszeni może spowodować uszkodzenie ekranu. Dla niektórych modeli na przykład iPhone’a 6 równie pechowy może okazać się upadek z łóżka, czy szafki nocnej. Możemy mówić o dużym szczęściu, jeśli nasze urządzenie wyląduje na miękkiej powierzchni, która zamortyzuje upadek, np. na dywanie, jednak niemniej często może się zdarzyć, że telefon wyląduje na twardym podłożu, jak np. asfalt. Uszkodzenie ekranu może mieć miejsce nawet bez poważnego upadku. Jeśli nosimy telefon w kieszeni, czy torebce razem z kluczami nasz wyświetlacz jest wystawiony na ryzyko wystąpienia usterek.

Uszkodzenie wyświetlacza w telefonie iPhone

Koszt i czas trwania naprawy jest szacowany na podstawie rodzaju uszkodzenia. Ekrany dotykowe w każdym modelu iPhonie są wykonane podobnie – wymiana szybki iPhone 11 nie będzie się znacznie różniła od tej w iPhone 11 Pro. Wszystkie urządzenia posiadają ekran dotykowy, w skład którego wchodzi zewnętrzna szybka, digitizer (inaczej moduł odpowiadający za wychwytywanie dotyku) oraz wyświetlacz.

Najlżejsze uszkodzenia obejmują zewnętrzną część ekranu – szybkę. Może się do nich przyczynić odkładanie telefonu ekranem do dołu lub noszenie w jednej kieszeni z kluczami. Na szybce powstają wówczas rysy, a głębsze z nich mogą powodować zniekształcenie pracy wyświetlacza. We wspomnianej sytuacji często wystarczy wymiana samej szybki. Jeśli usterka obejmie także digitizer, może wtedy wystąpić błędny odczyt dotyku na powierzchni ekranu. Sytuacja jest wtedy bardziej poważna, gdyż uniemożliwi to korzystanie z telefonu.

Jednym z najpoważniejszych uszkodzeń ekranu jest zepsuty wyświetlacz. Sygnały, które mogą na to wskazywać to: migotanie obrazu, zbyt ciemna lub zbyt jasna praca wyświetlacza, nadwrażliwość na dotyk lub zniekształcenia barw.

Zdarza się, że rysy, które wyglądają dość niepozornie, mogą powodować poważne uszkodzenia zaburzające pracę telefonu. Warto zwrócić na nie uwagę, tak samo, jak na problemy z działaniem sprzętu. Szybka reakcja pozwoli nam uniknąć czarnego ekranu i braku reakcji wyświetlacza. Wtedy nie będziemy mieli innego wyjścia niż skorzystanie z usług serwisu. Na szczęście ze względu na łatwy dostęp do części zamiennych naprawa nie stanowi większego problemu.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Smartfon z mocną baterią? Poznaj możliwości Galaxy A13

Nie da się ukryć, że w ostatnim czasie najbardziej...

Samsung S21 FE vs S20 FE. Czy nowszy model jest warty dopłaty?

Szukasz nowego telefonu dla siebie lub swoich bliskich? Jednym...

Czym seria M Samsunga różni się od serii A?

Z roku na rok liczba wprowadzanych na rynek smartfonów...

Jak zainstalować presety do Adobe Lightroom?

Presety oraz profile do Adobe Photoshop Lightroom i Lightroom...

Wyjaśnienie RTP w sloty online

Jeśli chcesz dowiedzieć się, czym jest RTP w automatach,...

Pierwszy zwiastuj filmu John Wick: Chapter 4 już dostępny!

Mamy świetną wiadomość dla wszystkich fanów serii John Wick....
0
Would love your thoughts, please comment.x