Android Auto zablokuje aplikacje, by zwiększyć bezpieczeństwo na drodze

0
55
android auto samochód aplikacje

Najnowsza aktualizacja Android Auto, wersja 11.4 wprowadza restrykcje na używanie określonych aplikacji podczas jazdy, co ma ograniczyć rozpraszanie uwagi kierowców. Zmiany obejmują blokadę dostępu do niektórych aplikacji, które są teraz oznaczone specjalnym symbolem „P” (od ang. Parked – zaparkowany), wskazującym, że dostęp do nich będzie możliwy dopiero po zatrzymaniu pojazdu. Dotychczas, próba uruchomienia takich aplikacji podczas jazdy kończyła się wyświetleniem komunikatu o błędzie. Restrykcje te dotyczą przede wszystkim gier i aplikacji do strumieniowego przesyłania wideo.

Co nowego w Android Auto?

Oprócz tego aktualizacja 11.4 wprowadza funkcję podsumowywania długich wiadomości tekstowych, które mogą być odtwarzane podczas jazdy. Wiadomości przekraczające 40 słów będą parafrazowane, aby kierowca mógł szybko zrozumieć ich treść, bez konieczności zatrzymywania się do ich przeczytania. Dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji aplikacja jest również w stanie sugerować odpowiednie odpowiedzi lub akcje, takie jak jednokrotne dotknięcie, aby wysłać wiadomość, podzielić się przewidywanym czasem przybycia (ETA) lub rozpocząć połączenie.

jazda samochodem smartfon telefon

W służbie bezpieczeństwa

Nowe zmiany w Android Auto podkreślają, jak technologia może stać się realnym zagrożeniem podczas prowadzenia pojazdu. Google dostosowuje się tutaj do zmieniających się przepisów dotyczących bezpieczeństwa na drogach. Czy dzięki takim funkcjom ograniczającym rozpraszanie uwagi, możemy spodziewać się bezpieczniejszych podróży i mniejszej liczby wypadków spowodowanych użyciem telefonu podczas jazdy? Czas pokaże

Leave a reply

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj