More

  Czym kierować się przy wyborze monitora do komputera stacjonarnego do firmy?

  Obecnie trudno sobie wyobrazić wykonywanie pracy biurowej, projektowanie grafiki czy wykonywanie obliczeń w branży finansowej bez wykorzystywania do tego celu komputera. Możesz postawić na komputery stacjonarne dla firm, które wymagają podłączenia odpowiedniego monitora. Sprawdź, jak wybrać ekran do komputera, który jest przeznaczony do użytku profesjonalnego.

  Typ monitora do komputera

  Komputer stacjonarny wymaga do prawidłowej obsługi podłączenia zarówno urządzeń peryferyjnych, wprowadzających dane, jak i ekranu, który pozwoli na uwidocznienie operacji wykonywanych w różnych programach. W sprzedaży znajdują się obecnie właściwie trzy rodzaje monitorów do komputerów stacjonarnych. Wśród nich wymienić należy:

  • monitory gamingowe –dla użytkowników głównie grających w gry komputerowe,
  • monitory do użytku domowego,
  • monitory do komputera – do pracy biurowej, do użytku profesjonalnego.

  Urządzenia biurowe są przeznaczone do zastosowań profesjonalnych. Są to monitory, które znacznie różnią się od tych do użytku rozrywkowego czy domowego. Przy ich wyborze powinieneś zwrócić uwagę przede wszystkim na takie parametry jak przekątna ekranu, rozdzielczość, funkcjonalność czy zakres kątów patrzenia i obecność technologii chroniącej wzrok człowieka.

  Parametry monitorów do komputerów firmowych

  W zależności od tego, do jakich celów będą wykorzystywane monitory do komputerów stacjonarnych dla firm, inne ich cechy są najważniejsze. Z pewnością dla grafików istotne jest doskonałe odwzorowanie barw, wysoka jakość obrazu czy możliwość regulowania ustawień zgodnie z indywidualnymi preferencjami. Absolutnym minimum będzie dla nich rozdzielczość FullHD, czyli 1080p, a najlepiej 4K Ultra HD. Do pracy biurowej wystarczy rozdzielczość Full HD i wymiary 16:9.

  Komputery stacjonarne dla firm do pracy biurowej powinny mieć monitory dostosowane przez producenta do ich intensywnego wykorzystania nawet przez wiele godzin w ciągu dnia. Ważne, by miały one specjalne zabezpieczenia, by praca przy nich nie była zbyt męcząca dla oczu użytkownika. Nowoczesne ekrany mają żywe, wyraźnie odwzorowane kolory, ale jednocześnie są przez producentów wyposażane w innowacyjne technologie, jak kontrola migotania czy redukcja niebieskiego światła. Zmęczenie oczu przy pracy biurowej może być zredukowane, jeśli wykorzystasz monitory do komputerów stacjonarnych z odfiltrowaniem niebieskiego promieniowania o wysokiej energii.

  Artykuł powstał we współpracy z firmą laphard.pl

  Nowe