More

  Nowa aktualizacja PS5: lepszy dźwięk DualSense i regulacja podświetlenia konsoli

  Dostępna jest już nowa aktualizacja PS5 i numerze 24.02-09.00.00.45-00.00.00.0.1. Update wpływa na jakość dźwięku i możliwości interakcyjne, wprowadzając nowe funkcje dla kontrolera DualSense oraz Share Screen. Ulepszenia mają na celu zwiększenie immersji i interakcji podczas wspólnej gry, co jest świetną wiadomością dla fanów PlayStation.

  kontroler ps5 dual sense pad playstation 5

  Ulepszenie kontrolera DualSense

  Aktualizacja oprogramowania systemowego PlayStation 5 wprowadza znaczące usprawnienia w zakresie dźwięku i interakcji dla użytkowników kontrolera DualSense. Dzięki nowemu oprogramowaniu urządzenia, kontrolery DualSense i DualSense Edge oferują teraz lepszą jakość dźwięku i usprawnioną redukcję szumów. Zwiększona głośność głośników kontrolera pozwoli na bardziej wyraźne słyszenie dźwięków gry i rozmów głosowych, a ulepszona funkcja redukcji szumów dzięki nowemu modelowi uczenia maszynowego AI sprawi, że rozmowy głosowe będą jeszcze czystsze. Użytkownicy mogą dostosować głośność głośnika kontrolera w centrum sterowania.

  podświetlenie konsoli ps5 kontoler dual sense

  Share Screen

  Kolejną nowością jest wprowadzenie interakcji Share Screen, która pozwala widzom w trybie pełnoekranowym używać wskaźników i reakcji emoji, by wchodzić w interakcje z rozgrywką gospodarza. Widzowie mogą teraz zaznaczać konkretne obiekty lub obszary na współdzielonym ekranie, co pozwoli dokładniej przekazywać wskazówki graczowi. Możliwość wysyłania reakcji emoji na ekran gospodarza dodatkowo urozmaica wspólną zabawę. Funkcja ta jest dostępna domyślnie, lecz gospodarz może ją wyłączyć w ustawieniach Share Screen.

  Lista zmian:

  • Lepszy dźwięk z kontrolera DualSense
  • Lepsza jakość rozmów przez mikrofon kontrolera DualSense
  • Regulacja jasności – podświetlenie konsoli PS5
  • Udostępnianie interakcji na ekranie za pomocą wskaźników i emotikonów

  Podświetlenie konsoli PS5

  Nowa aktualizacja umożliwia również regulację jasności wskaźnika zasilania konsoli PS5, co jest kolejnym miłym akcentem oraz krokiem w kierunku lepszej personalizacji użytkownika. Aby dostosować jasność, należy przejść do [Ustawienia] > [System] > [Dźwięk i światło], a następnie wybrać [Jasność].

  Zobacz też:
  Wiedźmin 4 w raz z premierą PS6?
  Nie uwierzysz: Toster Xbox istnieje. Koniec żartów!
  Tyle kosztuje Unreal Engine 5

  Rafał
  Rafał
  Właściciel / Redaktor Naczelny Numag.pl / Pasjonat brytyjskiej muzyki i włoskiej motoryzacji. W wolnych chwilach oddaje się treningom siłowym i jeździe na rowerze. Uwielbia literaturę popularnonaukową i konsolowe gry fabularne.

  Nowe