More

  Tyle kosztuje Unreal Engine 5

  Epic Games właśnie ogłosiło nową listę cenową dla Unreal Engine 5, silnika graficznego, który zdobywa uznanie nie tylko wśród twórców gier, ale i w branży filmowej. Z aktualizacją do wersji 5.4 wprowadzono atrakcyjne warunki cenowe dla różnych sektorów.

  Nie tylko dla gier

  Unreal Engine 5, będący na ustach branży od czasu swojej premiery, znacząco wpłynął na rozwój ponad 1500 nadchodzących gier. Jednak jego zastosowanie wykracza poza świat gamingu. Dzięki zasobom The Volume i Quixel, silnik ten stał się również nowym standardem w branży filmowej, wspierając realizację takich produkcji jak „The Mandalorian” i „The Batman„.

  Cena Unreal Engine 5

  Epic Games przedstawiło szczegółową listę cen dla użytkowników Unreal Engine 5.4. Dla projektów telewizyjnych i filmowych cena licencji na pojedyncze stanowisko (komputer/licencja) wynosi teraz 1850 dolarów. Warto zauważyć, że dla deweloperów gier warunki cenowe pozostają niezmienione, tj. 5% wszystkich przychodów z gier stworzonych przy użyciu technologii Epic.

  Co więcej, Epic oferuje Unreal Engine 5.4 za darmo dla projektów i firm o obrotach poniżej 1 miliona dolarów rocznie. To wyjątkowo hojne podejście, obejmujące gry indie, projekty szkolne i badawcze.

  Dodatkowe narzędzia

  Zgodnie z informacjami od The Verge, roczna opłata w wysokości 1850 dolarów obejmuje dostęp do Unreal Engine, jak również do narzędzi Twinmotion dla wizualizacji czasu rzeczywistego i oprogramowania do fotogrametrii RealityCapture.

  Epic zapowiada integrację tych narzędzi bezpośrednio z Unreal Engine do końca 2025 roku, ale będą one dostępne również oddzielnie – Twinmotion za 445 dolarów rocznie, a RealityCapture za 1250 dolarów.

  Zobacz też:
  Czy warto zbudować komputer do gier od podstaw?
  Nowa aktualizacja PS5: lepszy dźwięk DualSense i regulacja podświetlenia konsoli
  Nie uwierzysz: Toster Xbox istnieje. Koniec żartów!

  Rafał
  Rafał
  Właściciel / Redaktor Naczelny Numag.pl / Pasjonat brytyjskiej muzyki i włoskiej motoryzacji. W wolnych chwilach oddaje się treningom siłowym i rowerowi. Uwielbia literaturę popularnonaukową i konsolowe gry fabularne

  Nowe