More

  Recenzja słuchawek Fresh ‘n Rebel Clam ANC DGTL – następcy bardzo fajnych słuchawek lifestylowych

  W zeszłym roku miałam okazję testować bardzo fajne słuchawki lifestylowe, które dostępne są w świetnej gamie kolorystycznej. Mowa o Fresh 'n Rebel Clam ANC.  Tym razem producent przygotował dla nas następcę dla tego modelu. Nie szukasz profesjonalnych słuchawek, które zapewnią studyjną jakość utworów? Największe znaczenie ma dla Ciebie dobry stosunek jakości dźwięku i wykonania do ceny? W takim razie Clam ANC DGTL powinny się u Ciebie sprawdzić idealnie.

  Fresh ‘n Rebel to holenderska firma, która w swoim portfolio posiada przeróżne słuchawki, głośniki oraz bardzo fajne gadżety do telefonów. Zapoznając się z ofertą marki, od razu można zauważyć, że postawili na nietypowe kolory, które bardzo dobrze się prezentują. Mogłoby się wydawać, że produkty te idealnie wpisują się w lifestylowe zdjęcia i są przeznaczone typowo dla młodzieży. Wydaje mi się jednak, że przez zastosowanie stonowanych kolorów każdy, niezależnie od wieku, znajdzie coś dla siebie.

  Fresh ‘n Rebel Clam ANC DGTL – zawartość opakowania i wygląd

  Słuchawki otrzymujemy zapakowane w rozkładane pudełko, zgodne z motywem kolorystycznym urządzenia, na który się zdecydujemy. Muszę przyznać, że w przypadku produktów Fresh ‘n Rebel opakowania zasługują na dużą pochwałę. Z przyjemnością wyjmuje się produkt z tak ładnego pudełka. Poza słuchawkami otrzymujemy od producenta dwa przewody: USB-C do ładowania słuchawek oraz klasyczny kabel jack 3,5 mm, który posłuży nam do podłączenia słuchawek do telefonu, gdy bateria się rozładuje. W pudełku znalazł się też materiałowy pokrowiec na słuchawki z kieszonką, do której możemy schować dołączone przewody.

  Trzeba przyznać, że słuchawki wyglądają bardzo nowocześnie. Mają wiele subtelnych wstawek, które nie odciągają od nich uwagi i nadają odrobinę elegancji. Na testy trafił do mnie kolor Silky Sand (złoty), ale możecie kupić je również w pięknym niebieskim odcieniu- Steel Blue. Na ogólny odbiór produktu ma nie tylko utrzymanie efektu zmatowionego tworzywa, ale też dopasowany materiał, który znalazł się na wewnętrznej części pałąka i wewnątrz muszli. Ekologiczna skóra, która znajduje się na padach, idealne wpasowuje się w całość.

  Pałąk w słuchawkach ma bardzo klasyczny kształt, to samo dotyczy też owalnych muszli. W kwestii jakości wykonania słuchawek: jakość plastiku, materiału oraz ekologicznej skóry zdecydowanie zasługuje na pochwałę.

  Dodatkowo wszystkie elementy są ze sobą bardzo ładnie połączone, dzięki czemu słuchawki przy rozkładaniu i składaniu nie trzeszczą. To bardzo duży plus, ponieważ wiele droższych modeli wydaje dziwne skrzeczące dźwięki podczas rozkładania.

  W kwestii wyglądu Fresh ‘n Rebel spełnia wszystkie moje oczekiwania. Uwielbiam ich za dbałość o najmniejsze szczegóły.

  Fresh ‘n Rebel Clam ANC DGTL – użytkowanie

  Testowany przeze mnie model posiada Bluetooth oraz redukcję hałasu ANC. Tak jak już wspomniałam, słuchawki od samego początku robią bardzo dobre wrażenie w kwestii wyglądu oraz dopracowania wszystkich szczegółów. Bez problemu można dopasować je do każdej głowy. Regulowany pałąk sprawia, że nawet osoby z większą głową mogą założyć te słuchawki. Na początku słuchawki wydają się bardzo wygodne, jednak im dłużej będziemy na nich słuchać, tym będziemy odczuwać większe uczucie ciepła. To oczywiście standard w większości słuchawek tego typu. Modele, które testowałam i tego nie powodowały, są po prostu kilkukrotnie droższe. Po dwóch godzinach słuchania zaczynam też odczuwać delikatny ucisk przy jednym uchu, który nie stanowi dużego dyskomfortu, ale przypomina o tym, że mamy założone słuchawki. To jednak kwestia bardzo indywidualna. Niestety większość słuchawek powoduje u mnie taki efekt.

  W kwestii sterowania oraz rozmieszczenia klawiszy muszę przyznać duży plus. Są one umieszczone w wygodnych i intuicyjnych miejscach, dzięki czemu nie musimy ich szukać. Na słuchawkach znajdziemy przyciski odpowiedzialne za: włączenie/pauzowanie i parkowanie słuchawek, włączanie i wyłączanie ANC, regulację głośności oraz zmianę utworu.

  Wróćmy jeszcze na chwilę do kwestii parowania słuchawek. Jeśli będziemy chcieli połączyć je z telefonem lub innym źródłem dźwięku, wystarczy włączyć je i przytrzymać dłużej przycisk tak, aby weszły do trybu parowania. Następnie na urządzeniu wybieramy opcję „połącz” i słuchawki szybko się sparują. Po wykonaniu parowania słuchawki będą automatycznie łączyły się z zapamiętanym sprzętem. Dodatkowo mają też bardzo dobry zasięg. Na otwartej powierzchni spokojnie możemy oddalić się na około 15 metrów od źródła dźwięku. W pomieszczeniach przez ilość przeszkód takich jak ściany, wynik nie będzie już tak dobry.

  Clam ANC DGTL – ANC i Ambient Mode

  Słuchawki oferują klasyczny tryb ANC, który możecie kojarzyć z wielu popularnych modeli w podobnej półce cenowej. Jest to system redukcji szumów otoczenia (pasywny – poprzez wygłuszenie oraz aktywny – ANC). Zgodnie z informacjami podanymi przez producenta ANC w formacie analogowym współpracuje z komponentami analogowymi, wykorzystując tylko 1 mikrofon wewnątrz każdego nausznika, a ANC w formacie cyfrowym wykorzystuje mikrofon znajdujący się wewnątrz i na zewnątrz każdego nausznika. Oznacza to, że w porównaniu do poprzedniego modelu redukcja szumów działa lepiej.

  Clam ANC DGTL posiadają też dodatkowy tryb, który wzmacnia dźwięki znajdujące się wokół nas. Tryb Ambient Sound Mode pozwala na spokojne kontrolowanie tego, co dzieje się wokół nas. W tym przypadku mikrofony znajdujące się na zewnątrz nauszników wzmacniają otaczające dźwięki oraz głosy, dzięki czemu nie będziemy musieli zdejmować słuchawek, aby słyszeć co dzieje się wokół nas.

  Kolejną zmianą, ale i bardzo wygodnym rozwiązaniem jest zastosowanie czujników, które po zdjęciu słuchawek automatycznie zatrzymują odtwarzanie. Po ponownym nałożeniu następuje wznowienie. Za to słuchawki otrzymują ode mnie duży plus. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które działa po prostu świetnie. W trakcie korzystania ze słuchawek za każdym razem funkcja ta działała prawidłowo.

  Fresh ‘n Rebel Clam DGTL ANC – jakość dźwięku

  Na wstępie warto zaznaczyć, że ze słuchawek możemy korzystać na kilka sposobów. Pierwszy, jak w przypadku tradycyjnych słuchawek przewodowych poprzez wpięcie kabla jack, w takim przypadku można też włączyć opcję ANC. Możemy też podłączyć je przez bluetooth i tu również dodatkowo możemy uruchomić ANC. Kolejna opcja to wykorzystanie dodatkowo trybu Ambient Sound Mode.

  Tu warto podkreślić, że to właśnie włączenie ANC sprawia, że jakość dźwięku w słuchawkach znacznie się poprawia. Różne tony przestają się zlewać w całość, a basy są nieco lepiej wyeksponowane i nie zasłaniają innych pasm. Słuchawki z pewnością przypadną do gustu osobom, które nie lubią zbyt „głębokiej” sceny. Po wyłączeniu ANC mam wrażenie, że wszystko zaczyna tracić na przejrzystości.

  Jeśli chodzi o technologię redukcji hałasu, to z pewnością spodoba się ona osobom, które lubią odciąć się od otoczenia. Niezależnie od tego, czy właśnie pracują w biurze, czy podróżują komunikacją miejską. W tym modelu za aktywną redukcję hałasu odpowiadają dwa mikrofony, które zostały schowane w zewnętrznej części muszli. Mają one za zadanie zbierać dźwięki z otoczenia, przekazując je do przetwornika, który odpowiada za wytworzenie „odwróconej” fali, która zostaje nałożona na muzykę.

  Czy warto kupić Fresh ‘n Rebel Clam ANC DGTL?

  Testowane słuchawki od początku zrobiły na mnie pozytywne wrażenie pod kątem wyglądu i wykonania. Widać, że producent zadbał nawet o najmniejsze szczegóły. Słuchawki bez problemowo łączą się przez Bluetooth z telefonem i pozwalają na swobodne oddalanie się od źródła dźwięku podczas poruszania się po domu. Jeśli chodzi o redukcję hałasu z otoczenia, to Clam ANC DGTL sprawują się dobrze, nawet lepiej niż modele z podobnej półki cenowej. Pamiętajcie tylko o tym, aby po słuchaniu wyłączyć słuchawki oraz ANC. Jeśli chodzi o jakość dźwięku, to jest ona jak najbardziej adekwatna do ceny. Jestem przekonana, że osoby, które nie szukają profesjonalnych i drogich słuchawek, będą z niej bardzo zadowolone.

  Słuchawki Fresh 'n Rebel Clam ANC DGTL są dostępne w cenie około 750 zł.

  Nowe