More

  Ukryte funkcje iPhone, o których nie wiedziałeś!

  Nowoczesne smartfony są coraz bardziej funkcjonalne i rozbudowane. Apple w ostatnich latach również mocno rozwinęło swojego iPhone. Dziś odkrywamy karty – sprawdź poniższe tricki i ukryte funkcje iPhone. Zaczynamy!

  Ukryte funkcje iPhone

  „Stuknięcie w tył”

  Funkcja ta pozwala użytkownikom na przypisanie różnych działań do podwójnego lub potrójnego klepnięcia w tył telefonu. Dzięki temu można szybko uruchomić latarkę czy kamerę, nawet gdy trzymamy telefon pod nietypowym kątem. Funkcję znajdziesz w: Ustawienia > Dostępność > Dotyk > przewiń na sam dół > Stuknięcie w tył

  Udostępnianie zawartości ekranu za pomocą Siri

  Jeśli chcesz szybko podzielić się tym, co widzisz na ekranie ze znajomymi, Siri ułatwia to zadanie. Zamiast tradycyjnego udostępniania, teraz wystarczy poprosić asystenta głosowego o wysłanie obrazu lub informacji do wybranej osoby.

  Dostosowywanie „Centrum sterowania”

  Dla tych, którzy chcieliby szybko dostosować swoje najczęściej używane narzędzia, iPhone oferuje możliwość personalizacji Centrum sterowania. Umożliwia to łatwy dostęp do wybranych przez użytkownika Widgetów, nawet gdy telefon jest zablokowany. Konfigurację panelu znajdziesz w: Ustawienia > Centrum sterowania

  Ukryta funkcja spacji (pokochasz ją)

  Korzystanie z klawiatury na małym ekranie telefonu bywa kłopotliwe. Na szczęście iPhone oferuje ukryty trackpad, który pozwala na precyzyjne przewijanie i nawigację po tekście. W trakcie korzystania z klawiatury ekranowej naciśnij i przytrzymaj spację, wszystkie ikony klawiatury znikną, a Ty będziesz mógł przesuwać precyzyjnie kursor pomiędzy dowolnymi literkami. Popełniłeś błąd gdzieś w środku tekstu? Nie szkodzi! Użyj spacji jako kursora, znajdź błąd i popraw go szybciej niż kiedykolwiek

  Powiadomienia poprzez lampę błyskową

  Dla tych, którzy chcą inny sposób na otrzymywanie powiadomień, iPhone oferuje możliwość użycia lampy błyskowej. Aby włączyć tę funkcję, wejdź do: Ustawienia > Dostępność > Dźwięk/Wizualne > Zjedź na sam dół (Migotanie diody przy alertach)

  Szybkie wyszukiwanie za pomocą „Spotlight”

  Narzędzie Spotlight okazało się nieocenione w szybkim wyszukiwaniu. Możesz korzystać z tej funkcji bez odblokowywania urządzenia. Aby to zrobić, wystarczy przesunąć palcem w dół na ekranie blokady do dolnej części wyświetlacza. Daje ona możliwość wyszukiwania według haseł nie tylko aplikacji i ustawień na Twoim smartfonie ale i w Internecie. Przetestuj!

  Relaksujące dźwięki tła

  Jeśli chcesz się zrelaksować, wypróbuj nową funkcję Dźwięki tła. Jeśli np. masz problem z zasypianiem ta funkcja może Ci się spodobać – po prostu włącz dźwięk szumiących fal lub letniego deszczu, dostosuj głośność i przekonaj się, że to działa! Funkcję znajdziesz w: Ustawienia > Dostępność > Dźwięk/Wizualne > Dźwięki tła.

  WAŻNE: Większość poniższych funkcji została dodana w ostatnich kilku latach, oznacza to, że część z Was korzystających ze starszych smartfonów iPhone powinna móc wykorzystać choć część z nich.

  Zobacz też:
  Jak odzyskać usunięte zdjęcia i filmy na iPhone?
  Jak usunąć aplikacje z iPhone? Zrób porządek!
  Jak zamknąć aplikacje w iPhone? Zrobisz to w kilka sekund

  Rafał
  Rafał
  Właściciel / Redaktor Naczelny Numag.pl / Pasjonat brytyjskiej muzyki i włoskiej motoryzacji. W wolnych chwilach oddaje się treningom siłowym i jeździe na rowerze. Uwielbia literaturę popularnonaukową i konsolowe gry fabularne.

  Nowe