Jak sprawdza się etui ze skóry łososia? Test pokrowca od Njord by Elements

0
51
njord etui

Nasze smartfony stały się niemalże przedłużeniem ręki, a więc ich ochrona nabiera zupełnie nowego znaczenia. Jednak w doborze idealnego etui nie chodzi już tylko o zabezpieczenie przed zarysowaniami czy pęknięciami. Pokrowiec to metoda na wyrażenie własnego stylu i podkreślenie indywidualności. W tym kontekście, pokrowce od Njord by Elements przyciągają uwagę nie tylko swoją funkcjonalnością, ale i niepowtarzalnym designem.

njord etui

Jest coś urzekającego w sposobie, w jaki marka ta łączy luksus z ekologią, tworząc produkt, który jest zarówno piękny, jak i odpowiedzialny środowiskowo. Ale zaraz opowiem Wam o tym więcej na przykładzie etui Njord w kolorze zieleni ze skóry łososia.

Njord by Elements – pokrowiec ze skóry łososia – pierwsze wrażenia

Etui otrzymujemy zapakowane w eleganckie opakowanie z uchylanym wieczkiem. Na jego froncie poza zdjęciem produktu, producent umieścił też w rogu na dole kawałek materiału w kolorze, z którego etui zostało wykonane. To fajne rozwiązanie, które już w sklepie pozwala przyjrzeć się dokładnie kolorystyce produktu, ale też wyczuć strukturę materiału. W moim przypadku na testy od marki otrzymałam produkt wykonany ze skóry łososia barwione na odcień ciemnej zieleni.

Boki etui zostały wykonane z tworzywa sztucznego, którego kolor jest zgodny z zabarwieniem skóry na tyle etui. Producent zadbał o to, aby w bokach elegancko wyciąć wszystkie niezbędne otwory na przełącznik, mikrofon i port ładowania. Zwykłe przyciski są jednak dodatkowo osłonięte, jednak ich obsługa nie jest w żaden sposób utrudniona, a sam klik jest dobrze wyczuwalny.

njord etui

Kilka słów o materiale – skóra łososia islandzkiego

Duńska marka Njord by Elements prezentuje innowacyjne podejście do produkcji pokrowców do telefonów. Głównym materiałem wykorzystanym w etui z ich oferty jest skóra łososia islandzkiego, pozyskiwana w sposób całkowicie etyczny i ekologiczny. Pochodzi ona z odpadów produkcji mięsa. Oznacza to, że w przeciwnym wypadku zostałaby ona wyrzucona. Dzięki takim praktykom marka Njord pokazuje, że moda i szacunek do przyrody mogą iść w parze.

Njord iphone 15

Skóra łososia, po odpowiednim garbowaniu i barwieniu, osiąga bardzo ciekawy wygląd, który jest nie tylko piękny, ale i absolutnie unikatowy. Cały proces produkcyjny opiera się na wykorzystaniu zasobów odnawialnych, takich jak energia geotermalna i słoneczna, co jeszcze bardziej podnosi wartość ekologiczną tych pokrowców.

Tu muszę przyznać, że miałam bardzo duże obawy co do wytrzymałości tego materiału, ale też przede wszystkim odporności na ewentualne zabrudzenia. Na początku starałam się pilnować, gdzie i na jakie powierzchnie odkładam telefon, ale z czasem zaczęłam się zapominać i nie raz odkładałam telefon na blat w kuchni podczas sprawdzania kroków w przepisach, z którymi eksperymentowałam. Nawet jeśli jakieś ślady pojawiły się na pokrowcu, bez problemu usunęłam je, przecierając tył etui lekko wilgotną ściereczką. Przemoczenie pokrowca na deszczu też w żaden sposób nie wpłynęło na jego wygląd.

njord etui

A co z wytrzymałością i normami?

Pokrowce Njord poza wykorzystaniem ekologicznych materiałów, są też wykonane z tworzywa sztucznego z certyfikatem Global Recycle Standard (GRS), gwarantującym łatwość w recyklingu. Opakowania produktu spełniają wymogi certyfikatu Forest Stewardship Council (FSC), co zapewnia odpowiedzialną gospodarkę leśną.

Niezwykła wytrzymałość pokrowców Njord potwierdzona jest militarnym certyfikatem MIL-STD 810H, co oznacza, że smartfon w takim etui może przetrwać upadek z wysokości nawet 2 metrów. Kilka razy udało mi się przetestować zrzucenie telefonu z różnych, choć mniejszych wysokości niż 2 metry i nic z urządzeniem, ani etui się nie stało.

njord etui

Dodatkowo, pokrowce zapewniają wsparcie dla technologii ładowania magnetycznego i akcesoriów MagSafe, z elegancko ukrytym oznaczeniem mocowania magnetycznego. Bardzo cieszy mnie fakt, że od tyłu nie widać na pokrowcu śladu po tym systemie, a ładowanie indukcyjne działa bardzo dobrze. Przykładowo powerbank Hama MagPower bez problemu ładował urządzenie przez etui, ale też mocno się przy nim trzymał.

hama magpower

Czy warto kupić etui od Njord by Elements?

Pokrowiec od Njord by Elements używam od miesiąca. Pokrowiec nie tylko prezentuje się efektownie – co przyznaję, trochę mnie uwiodło – ale jest też solidnie wykonany. Fakt, że wykorzystuje materiały z recyklingu, z pewnością ucieszy wiele osób, którym na sercu leżą kwestie ekologii. W dzisiejszych czasach, kiedy coraz więcej z nas szuka sposobów na bycie bardziej świadomym środowiskowo, wybór takiego etui wydaje się być krokiem we właściwym kierunku.

Jeśli więc ktoś szuka czegoś więcej niż zwykłego pokrowca – czegoś, co łączy w sobie estetykę, solidność wykonania i ekologiczne podejście, to moim zdaniem Njord by Elements jest wyborem, który warto rozważyć.

Leave a reply

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj