Mój prąd 4.0 – potwierdzenie daty startu programu

Już w kwietniu bieżącego roku ma ruszyć nabór do programu Mój Prąd 4.0. W zeszłorocznej edycji Mój Prąd 3.0 pieniądze rozeszły się w rekordowym tempie. Czy w tym roku również tak będzie?

Kiedy startuje program i jakie są jego zasady?

Program Mój Prąd 4.0 startuję już 1 kwietnia bieżącego roku. Będzie to już czwarta edycja programu. Ta edycja będzie zbliżona do poprzednich.

Program Mój Prąd jest skierowany do osób fizycznych, którzy wytwarzają energię na potrzeby własne. Warunkiem koniecznym do wzięcia udziału w programie jest podpisana umowa kompleksowa i zakończona wymiana licznika na dwukierunkowy. Pieniądze będą przysługiwały na budowę nowej instalacji o mocy od 2 do 10 kW. Dotacja będzie przyznawana jednorazowo na inwestycję, co oznacza, że właściciel dwóch instalacji będzie mógł wnioskować dwa razy. Nie zmienią się również inne podstawowe założenia programu. Nadal środki będą wypłacane dopiero po zrealizowaniu inwestycji. Dofinansowanie będzie obejmowało jedynie wydatki związane z zakupem, wykonaniem, uruchomieniem i odbiorem instalacji PV, w której wykorzystano urządzenia wyprodukowane nie wcześniej niż 24 miesiące przed montażem. Z instalacji będziemy musieli korzystać minimum 5 lat, licząc od daty wypłaty świadczenia, które będzie oczywiście zwolnione z podatku PIT. Dodatkowo Mój Prąd będzie można łączyć z ulgą termomodernizacyjną.

Zmiany w warunkach

Główne zmiany będą związane z zakresem inwestycji, ukierunkowanym na autokonsumpcję. Dofinansowaniem będą objęte nie tylko generatory energii, ale również wszystkie urządzenia, które są w stanie skutecznie współpracować z fotowoltaiką. Chodzi m.in o banki energii, systemach do zarządzania energią w gospodarstwie domowym, ładowarki do samochodów elektrycznych czy o magazyny chłodu lub ciepła.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Obiektywy Irix Cine dostępne z mocowaniem Fujifilm X

Irix do tej pory nie obejmował swoim wsparciem aparaty...

Kursy walut na żywo – jak można śledzić aktualne wahania na giełdzie?

Interesujesz się rynkiem walutowym już od dłuższego czasu? A...

Nowe, bardzo stylowe lampy LED klasy premium od Hobolite

Polski rynek fotograficzny wzbogacił się właśnie o nową markę...

Canon EOS R1 w fazie prac. Co o nim wiemy?

Najnowsze doniesienia potwierdzają prawdziwość plotek na temat dalszego rozwoju...

Sony ZV-E1 – czy vlogerzy znajdą tu coś dla siebie?

Jak podają najnowsze plotki, jeszcze w tym miesiącu powinniśmy...

OpenAI wprowadza GPT-4 – jak uzyskać do niego dostęp?

Gigant sztucznej inteligencji, OpenAI, wypuścił w środę swój najnowszy...
0
Would love your thoughts, please comment.x