Mój prąd 4.0 – potwierdzenie daty startu programu

Już w kwietniu bieżącego roku ma ruszyć nabór do programu Mój Prąd 4.0. W zeszłorocznej edycji Mój Prąd 3.0 pieniądze rozeszły się w rekordowym tempie. Czy w tym roku również tak będzie?

Kiedy startuje program i jakie są jego zasady?

Program Mój Prąd 4.0 startuję już 1 kwietnia bieżącego roku. Będzie to już czwarta edycja programu. Ta edycja będzie zbliżona do poprzednich.

Program Mój Prąd jest skierowany do osób fizycznych, którzy wytwarzają energię na potrzeby własne. Warunkiem koniecznym do wzięcia udziału w programie jest podpisana umowa kompleksowa i zakończona wymiana licznika na dwukierunkowy. Pieniądze będą przysługiwały na budowę nowej instalacji o mocy od 2 do 10 kW. Dotacja będzie przyznawana jednorazowo na inwestycję, co oznacza, że właściciel dwóch instalacji będzie mógł wnioskować dwa razy. Nie zmienią się również inne podstawowe założenia programu. Nadal środki będą wypłacane dopiero po zrealizowaniu inwestycji. Dofinansowanie będzie obejmowało jedynie wydatki związane z zakupem, wykonaniem, uruchomieniem i odbiorem instalacji PV, w której wykorzystano urządzenia wyprodukowane nie wcześniej niż 24 miesiące przed montażem. Z instalacji będziemy musieli korzystać minimum 5 lat, licząc od daty wypłaty świadczenia, które będzie oczywiście zwolnione z podatku PIT. Dodatkowo Mój Prąd będzie można łączyć z ulgą termomodernizacyjną.

Zmiany w warunkach

Główne zmiany będą związane z zakresem inwestycji, ukierunkowanym na autokonsumpcję. Dofinansowaniem będą objęte nie tylko generatory energii, ale również wszystkie urządzenia, które są w stanie skutecznie współpracować z fotowoltaiką. Chodzi m.in o banki energii, systemach do zarządzania energią w gospodarstwie domowym, ładowarki do samochodów elektrycznych czy o magazyny chłodu lub ciepła.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Smartfon z mocną baterią? Poznaj możliwości Galaxy A13

Nie da się ukryć, że w ostatnim czasie najbardziej...

Samsung S21 FE vs S20 FE. Czy nowszy model jest warty dopłaty?

Szukasz nowego telefonu dla siebie lub swoich bliskich? Jednym...

Czym seria M Samsunga różni się od serii A?

Z roku na rok liczba wprowadzanych na rynek smartfonów...

Jak zainstalować presety do Adobe Lightroom?

Presety oraz profile do Adobe Photoshop Lightroom i Lightroom...

Wyjaśnienie RTP w sloty online

Jeśli chcesz dowiedzieć się, czym jest RTP w automatach,...

Pierwszy zwiastuj filmu John Wick: Chapter 4 już dostępny!

Mamy świetną wiadomość dla wszystkich fanów serii John Wick....
0
Would love your thoughts, please comment.x