More

  Przyszłość Sony Playstation w rękach PC, chmury i urządzeń mobilnych

  Sony nie ustaje w dążeniu do utrzymania swojej dominującej pozycji w branży gier. Prezes Sony, Kenichiro Yoshida, w wywiadzie dla Norges Bank Investment Management, zdradza plany rozszerzenia doświadczeń gier PlayStation na PC, urządzenia mobilne i technologię chmury. Jego wizja przyszłości gamingu obejmuje uniwersalną dostępność gier, gdziekolwiek znajduje się komputer. Yoshida zaznacza, że PlayStation pozostanie produktem kluczowym firmy, ale równocześnie podkreśla wagę zrównoważonych usług, łączących subskrypcje z płatnościami za poszczególne treści.

  Era gier w chmurze

  Yoshida zwraca uwagę na znaczenie subskrypcji w przemyśle gier, ale jednocześnie zaznacza, że nie jest to rozwiązanie idealne dla każdego gracza. Sony planuje oferować hybrydową usługę na PlayStation Network, łączącą subskrypcje z opcjami płatności za pojedyncze treści. Taki model ma na celu zaspokojenie różnorodnych potrzeb i preferencji graczy.

  Niezbędna konkurencja 

  Zapytany o wpływ przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft, Yoshida podkreśla, że zdrowa konkurencja jest niezbędna dla rozwoju branży gier. Sony będzie kontynuować swoje wysiłki, aby zapewnić graczom najlepsze gry i możliwości wyboru. Takie podejście ma na celu utrzymanie silnej pozycji PlayStation na rynku.

  źródło: insider-gaming.com

  Rafał
  Rafał
  Właściciel / Redaktor Naczelny Numag.pl / Pasjonat brytyjskiej muzyki i włoskiej motoryzacji. W wolnych chwilach oddaje się treningom siłowym i jeździe na rowerze. Uwielbia literaturę popularnonaukową i konsolowe gry fabularne.

  Nowe