More

  Samsung Bespoke JET AI. Odkurzacz przyszłości? RECENZJA

  Gdy zobaczyłem go po raz pierwszy, doznałem tego dziwnego uczucia, które nachodzi czasem każdego z nas – „muszę to mieć”. Odkurzacz Samsung Bespoke Jet AI w pierwszej kolejności przyciągnął moją uwagę swoim eleganckim designem, zupełnie nowym i niepodobnym do konkurencji. Do testów otrzymaliśmy model w kolorze czarnym i już od pierwszych chwil da się zauważyć, że mimo iż urządzenie bez wątpienia świetnie prezentuje się w przestrzeni domowej, to nie jest to jednak jego największa zaleta.

  odkurzacz pionowy bezprzewodowy Samsung Bespoke JET AI

  Budowa i pierwsze wrażenia

  Baza odkurzacza jest spora, stabilna i wykonana z dobrej jakości materiałów. Choć dość obszerna, kryje w sobie genialny pomysł – odsysanie śmieci do zewnętrznego worka. To rozwiązanie pozwala na rzadsze opróżnianie urządzenia i utrzymanie czystości bez bezpośredniego kontaktu z zebranymi odpadami. Baza jest jednocześnie uchwytem na odkurzacz. Po odłożeniu urządzenia, po wykonanej pracy natychmiast rozpoczyna się ładowanie, a za pomocą jednego przycisku możemy odessać cały brud do głównego zbiornika.

  odkurzacz pionowy bezprzewodowy Samsung Bespoke JET AI szczotka pet

  Sam odkurzacz, bez rury i szczotki, waży niewiele ponad 1,5 kilograma, jest więc bardzo lekki jak na swoją moc i możliwości. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ z odkurzacza można korzystać bez montowania rury i dużych szczotek. W zestawie znajdują się dwie małe szczotki, które idealnie sprawdzą się w trudno dostępnych miejscach lub np. podczas sprzątania samochodu.

  odkurzacz pionowy bezprzewodowy Samsung Bespoke JET AI szczotka

  Rura, do której montujemy główne szczotki, jest wykonana bardzo solidnie i oferuje 3 ustawienia długości. Czasem sprawia wrażenie mało stabilnej przy maksymalnym rozłożeniu. To, co zwróciło jeszcze moją uwagę, to fakt, że nawet na ustawieniu mocy ssącej na „MAX” Samsung Bespoke Jet AI jest naprawdę cichy. Uczyni to sprzątanie mniej uciążliwym zarówno dla Ciebie jak i lokatorów, czy sąsiada.

  odkurzacz pionowy bezprzewodowy Samsung Bespoke JET AI szczotka

  Wyświetlacz odkurzacza, choć czytelny i co bardzo mi się podoba – pokazuje pozostały czas pracy baterii (różny w zależności od wybranej mocy, nie myli się), mógłby być jednak bardziej nowoczesny. Wydaje się, że mało pasuje do ogólnego designu urządzenia.

  odkurzacz pionowy bezprzewodowy Samsung Bespoke JET AI dywan szczotka pet

  Technologia AI

  Funkcja AI rozpoznaje różne powierzchnie i dostosowuje do nich moc ssania. Niesamowite jak sztuczna inteligencja jest dziś obecna niemal wszędzie i potrafi pomóc w każdej sferze naszego życia. Zdarzyło się, że AI nie rozpoznała na czas dywanu lub przejścia z powrotem na gładką powierzchnię – była to jednak rzadkość i nie była w stanie zaćmić wszystkich swoich zalet. W większości przypadków jest nieocenionym wsparciem w utrzymaniu czystości – nie musisz co chwilę zmieniać prędkości ssącej w zależności od czyszczonej powierzchni!

  odkurzacz pionowy bezprzewodowy Samsung Bespoke JET AI szczotka LED

  W praktyce 

  Jednym z najbardziej istotnych aspektów przy wyborze odkurzacza jest czas pracy na pojedynczym ładowaniu. W przypadku mojej powierzchni, około 70 metrów kwadratowych, Samsung spisuje się bez zarzutu. Nie muszę martwić się o konieczność wielokrotnego ładowania urządzenia w trakcie sprzątania.  Tak czy inaczej, w dostarczonej wersji otrzymujemy aż dwa akumulatory – co warto podkreślić – drugi akumulator może ładować się nawet wtedy, kiedy używamy tego pierwszego. Dla wszystkich, którzy zdecydują się na taki zestaw, sytuacja braku zasilania w czasie pracy najprawdopodobniej już nie wystąpi.

  odkurzacz pionowy bezprzewodowy Samsung Bespoke JET AI szczotka led

  Podświetlenie LED na szczotkach jest kolejnym rozwiązaniem, które zasługuje na pochwałę. Dzięki temu każda drobina brudu na podłodze staje się wyraźnie widoczna. Choć Samsung oferuje technologii laserowej, jak Dyson, to w praktyce sprawdza się równie dobrze, a może nawet lepiej – moc oświetlenia LED pokrywa więcej powierzchni w jednym momencie niż laser, choć jest to oczywiście kwestia indywidualna (laser rzuca wyraźniejszy cień kurzu na podłodze).

  odkurzacz pionowy bezprzewodowy Samsung Bespoke JET AI szczotka led

  Samsung Bespoke JET AI – Specyfikacja techniczna 

  • Moc ssania: do 280 W
  • Czas ładowania: 300 min duża bateria, 210 min mała bateria
  • Czas pracy: do 160 min na najniższej mocy ssącej
  • Pojemność zbiornika na kurz: 0,5 litra
  • Filtracja: 5-warstwowa HEPA
  • 5 poziomów mocy ssania
  • Głośność pracy: 87 dB
  • Pojemność worka w stacji: 2 l

  odkurzacz pionowy bezprzewodowy Samsung Bespoke JET AI

  Kompletny zestaw Bespoke JET AI

  • Stacja czyszcząca All-in One
  • Elektroszczotka Active Dual LED AI
  • Elektroszczotka Slim LED AI
  • Elektroszczotka Mini Pet Tool+ do usuwania sierści z kanap
  • Szczotka do kurzu z wysuwanym miękkim włosiem
  • Szczelinówka oraz elastyczna końcówka do odkurzania trudno dostępnych miejsc
  • Stojak na akcesoria, ułatwiający przechowywanie wszystkich dostępnych akcesoriów
  • 2 baterie (do 100 min oraz druga do 60 min)
  • Adapter do ładowania baterii
  • 3 worki na kurz.

  odkurzacz pionowy bezprzewodowy Samsung Bespoke JET AI zestaw

  Odkurzacz pionowy Samsung Bespoke JET AI

  Lubię urządzenia, które ułatwiają i umilają mi codziennie funkcjonowanie, a jednocześnie cieszą oko. Samsung Bespoke Jet AI łączy w sobie elegancję z zaawansowaną technologią, oferując użytkownikom nie tylko wysoką efektywność sprzątania, ale również estetyczny dodatek do każdego domu.

  odkurzacz pionowy bezprzewodowy Samsung Bespoke JET AI

  Mimo wysokiej ceny (ponad 5000 złotych za pełny zestaw z funkcją AI), jego funkcjonalności, takie jak podświetlenie LED, możliwość dokupienia końcówki mopującej, czy inteligentne zarządzanie mocą ssania, sprawiają, że jest to inwestycja na lata.

  Zobacz też:
  Czy warto kupić Thermomix?
  Jak sprawdza się etui ze skóry łososia? Test pokrowca od Njord by Elements
  Warto dopłacić za czyste powietrze? Dyson Purifier Humidify+Cool | TEST
  Sennheiser Momentum 4 – TEST: najlepszy wybór dla miłośników dźwięku?
  Nie przechodź obok niego obojętnie. Samsung QN85C Neo QLED | RECENZJA

  Rafał
  Rafał
  Właściciel / Redaktor Naczelny Numag.pl / Pasjonat brytyjskiej muzyki i włoskiej motoryzacji. W wolnych chwilach oddaje się treningom siłowym i jeździe na rowerze. Uwielbia literaturę popularnonaukową i konsolowe gry fabularne.

  Nowe