Jak przygotować się do śmierci ? Pomoże w tym specjalna aplikacja

Śmierć dla każdego z nas jest czymś nieznanym i ciężkim do opisania. Dotyka nas nie tylko emocjonalnie, ale również ze sprawą śmierci wiąże się mnóstwo spraw organizacyjnych, z którymi muszą poradzić sobie bliscy. Aby lepiej zrozumieć cały proces odchodzenia z tego świata, przygotowano specjalną aplikację. Czego się z niej dowiemy?

Aplikacja pomoże przygotować się do śmierci

Rozmowy o śmierci i umieraniu należą zazwyczaj do tych najtrudniejszych. Choć te dwie rzeczy są nierozłączną częścią ludzkiego istnienia, to wciąż ten temat jest raczej unikany i dość kontrowersyjny. Nikt nie myśli o tym, co będzie dalej. Żyjąc dniem dzisiejszym raczej mało poświęca uwagi przemijaniu, jednak prędzej czy później będziemy musieli zmierzyć się z tym trudnym tematem. I na pewno nie będzie to łatwe, jednak trzeba być na to gotowym.

Podczas procesu umierania zapewne w naszej głowie kłębią się różne myśli. Jeśli mamy obok siebie kogoś bliskiego to wydaje się to prostsze. Jednak dużo osób jest samotnych. Nikt również nie nauczy nas jak mamy zachować się w obliczu śmierci. Dlatego też w tym temacie posłużono się pomocą technologii. Powstała aplikacja Bereev, która ma ułatwić użytkownikowi pogodzenie się ze śmiercią.

Jak działa Bereev?

Aplikacja, która przygotuje Cię na spotkanie ze śmiercią — choć brzmi to dość absurdalnie, to być może będzie odpowiedzią na, chociaż niektóre pytania pojawiające się w głowie podczas umierania. Trzeba pamiętać, że oprócz kwestii emocjonalnych, ze śmiercią wiąże się także wiele spraw przyziemnych — organizacyjnych. Zapewne należą do nich pytania typu „gdzie i jak chcielibyśmy być pochowani?”, „co zrobić z naszymi dobrami materialnymi?” i wiele innych. Uporządkowanie tych spraw to jeden z kroków, jakie należy wykonać przed śmiercią, a aplikacja Bereev ma nam to ułatwić.

Podczas prac nad zaprogramowaniem aplikacji zadano 31 pytań w ciągu 31 dni. Chętni musieli odpowiedzieć na nie bez oporów. W większości dotyczyły kwestii organizacyjnych, które powinny być załatwione już tuż przed śmiercią. To taki planner ostatnich chwil życia, który może okazać się niezwykle pomocny, szczególnie najbliższej rodzinie, która postracie będzie musiała uporać się z wieloma problemami.

Dostęp do aplikacji można uzyskać za darmo, grając odpowiednio długo w grę Death Convo. Podstawowy pakiet dostępny jest za darmo, płatna opcja została wyceniona na 699 ringgitów malezyjskich, czyli około 714 zł.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Sony ZV-E1: pełnoklatkowa matryca i nowoczesne funkcje

Sony wypuszcza na rynek nowy aparat fotograficzny z serii...

Lamborghini Revuelto – połączenie kultowego V12 z silnikami elektrycznymi

Lamborghini Revuelto to najnowszy super-samochód od włoskiego producenta, który...

OnePlus 11 Limited Jupiter Rock Edition – limitowana edycja dla estetów i miłośników technologii

OnePlus, znany producent urządzeń mobilnych, nie przestaje zaskakiwać swoich...

GeneralTG.com Opinie: Zarabiaj na handlu energią?

Ponieważ jesteśmy bardzo uzależnieni od źródeł energii, zapotrzebowanie na...

LiteGraphs.com Opinie: Czym różni się ta platforma maklerska?

LiteGraphs to nowe, innowacyjne narzędzie handlowe, które daje inwestorom...

Cooler Master Synk X — innowacyjny fotel oferujący nowy poziom immersji

Cooler Master już kilka miesięcy temu zapowiadał swój niecodzienny...
0
Would love your thoughts, please comment.x