Apple planuje wprowadzić usługę zakupów bazując na aplikacji Zdrowie

Apple testuje nowe usługi, które być może już niedługo udostępni swoim użytkownikom. Chodzi o dostarczanie produktów spożywczych do klienta, bazując na danych zaczerpniętych z aplikacji Zdrowie.

Apple stawia przede wszystkim na rozwój. Już od 3 lat stopniowo wprowadza w życie modyfikacje, które mają za zadanie sprawić, że jego użytkownik będzie bardziej zadowolony z oferowanych usług. I tak w szerokim wachlarzu usług można znaleźć własny streaming filmów i seriali, program ćwiczeń fizycznych czy aplikację do czytania aktualnej prasy. Wszystkie te rozwiązania zostały dobrze przyjęte przez klientów Apple. Jednak to nie koniec zmian, jakie mają nastąpić. Już niedługo w infrastrukturze firmy znajdziemy kolejny element ułatwiający życie. Tym razem to opcja dostarczania jedzenia, dodatkowo zsynchronizowana z aplikacją Zdrowie.

Apple dołączy do znanych aplikacji dostarczających jedzenie

Jak informuje raport Bloomberga, firma aktualnie prowadzi badania nad możliwościami wprowadzenia kilku nowych usług — dokładniej trzech. Dwie z nich, te ważniejsze, to wypożyczenie i subskrypcja sprzętu przez klientów, a także opcja „kup teraz, zapłać później”. O nich słychać już było jakiś czas temu. Tutaj mamy do czynienia z modelem opartym na finansowaniu kredytowym i być może te funkcje zostaną już niedługo wprowadzone w życie.

Natomiast trzecia z nich wymaga trochę więcej wkładu pracy, jednak również jest interesująca. To usługa zakupów spożywczych inspirowana amerykańskim Instacart, które są podobne do polskiego Frisco. Oferują one możliwość zrobienia zakupów online oraz dostarczenia ich bezpośrednio pod drzwi klienta.

iZakupy zsynchronizowane z aplikacją Zdrowie

Nowa usługa Apple byłaby zsynchronizowana z aplikacją zdrowie. Dzięki temu zwiększyłoby to kontrolę odżywiania użytkownika. Jednak stworzenie i wdrożenie całości oprogramowania już może nie być takie proste.

W przygotowaniu jest kilka nowych usług Apple. Kolejne dwie, które powinniśmy zobaczyć: program subskrypcji iPhonów oraz „kup teraz, zapłać później” dla transakcji Apple Pay. Firma zbadała również niektóre usługi podobne do Instacart, które integrują się z danymi żywieniowymi w aplikacji Zdrowie. To raczej niełatwe do zrobienia i brzmi niskomarżowo. Mam także nadzieję na większe aktualizacje do TV+”

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Samsung S21 FE vs S20 FE. Czy nowszy model jest warty dopłaty?

Szukasz nowego telefonu dla siebie lub swoich bliskich? Jednym...

Czym seria M Samsunga różni się od serii A?

Z roku na rok liczba wprowadzanych na rynek smartfonów...

Jak zainstalować presety do Adobe Lightroom?

Presety oraz profile do Adobe Photoshop Lightroom i Lightroom...

Wyjaśnienie RTP w sloty online

Jeśli chcesz dowiedzieć się, czym jest RTP w automatach,...

Pierwszy zwiastuj filmu John Wick: Chapter 4 już dostępny!

Mamy świetną wiadomość dla wszystkich fanów serii John Wick....

Nowa wersja aplikacji Spotify na WatchOS

Posiadasz smartwatch z systemem WatchOS i korzystasz ze Spotify?...
0
Would love your thoughts, please comment.x