Czas pracy na baterii zegarków z serii Garmin Fenix 6

Nowe zegarki z serii Garmin Fenix  zostały wyposażone w chipset Sony, który bardzo korzystnie wpływa na zwiększenie czasu pracy zegarków z włączonym GPS. Co zmieniło się w zarządzaniu zasilaniem zegarków i ile tak naprawdę potrafią wytrzymać na baterii?

W najnowszych modelach zegarków z serii Garmin Fenix 6 pojawiło się kilka nowych opcji. Są to zarządzane zasilaniem i tryb oszczędzania baterii.

Zarządzanie zasilaniem

W rodzinie zegarków Fenix 6 w ustawieniach znajdziemy dostęp do nowej funkcji, jaką jest zarządzanie zasilaniem. Otrzymujemy w niej następujące opcjie: oszczędzanie baterii, tryby zasilania, procent baterii oraz czas pracy baterii.o

Oszczędzanie baterii umożliwi nam na skonfigurowanie kilku ustawień związanych z tarczą zegarka, muzyką, synchronizacją z telefonem, śledzeniem aktywności, pomiarem tętna, pulsoksymetrem oraz podświetleniem. Włączenie lub ograniczenie tych funkcji pozwoli nam na wydłużenie czasu pracy zegarka, co może przełożyć się na poprawienie wyniku pracy na baterii nawet o kilkadziesiąt dni. Tryb oszczędzania możemy też w szybki sposób włączyć lub wyłączyć z poziomu menu wywoływanego przez przytrzymanie przycisku zasilania.

Zmiana w ustawieniach „procent baterii” spowoduje włączenie lub wyłączenie wyświetlania poziomu naładowania zegarka w procentach, a „czas pracy baterii” pozwoli na wyłączenie lub włączenie wyświetlania naładowania zegarka w dniach i godzinach.

Nowe tryby oszczędzania baterii

Nowość w rodzinie zegarków z serii Garmin Fenix 6 stanowią tryby zasilania. Zegarki fabrycznie otrzymują dwa tryby, jednak otrzymujemy możliwość stworzenia własnych. W ramach ustawień będziemy mogli decydować o działaniu funkcji takich jak:

  • Ustawieni GPS
  • Ustawienia muzyki
  • Ustawienia synchronizacji z telefonem
  • Włączanie lub wyłączanie pomiaru tętna z nadgarstka
  • Włączanie lub wyłączanie pulsokrymetru
  • Włączanie lub wyłączanie mapy
  • Włączanie lub wyłączanie podświetlenia
  • Zezwolenie na synchronizację z zewnętrznymi czujnikami

Podczas dostosowywania trybów zasilania zegarek będzie nas informować o tym, ile maksymalnie będziemy mogli wydłużyć czas jego pracy.

Ile działa na baterii Garmin Fenix 6S?

Fenix 6S w trybie zegarka bez problemu wytrzymuje na baterii około 9 dni. Przy kilku godzinnych treningach siłowych i rowerowych z trenażerem ładuję go co 7-8 dni. W sytuacji, gdy korzystam z całodobowego pulsometru, czas działania zegarka na pełnym naładowaniu skraca się do 4 dni. W trybie GPS zegarek pokazuje natomiast czas pracy na baterii do 25 godzin. Jeśli jednak dołączymy do tego muzykę, czas te skróci się do 6 godzin. Zegarek posiada też tryb GPS UltraTrack, który zmniejsza częstotliwość rejestrowania punktów śladu, co wydłuża czas pracy urządzenia do 60 godzin.

Ile działa na baterii Garmin Fenix 6?

Zegarki Fenix 6 mogą pochwalić się znacznie lepszymi wynikami niż modele Fenix 6S. W trybie zegarka będą pracować do 14 dni. W przypadku korzystania w trybie GPS pozwolą na pracę przez 36 godzin, a w przypadku GPS z muzyką do 10 godzin. Jeśli natomiast zdecydujemy się na mniejszą częstotliwość zapisów w przypadku trybu UltraTrack, otrzymamy wynik 72 godzin. Są to bardzo zadowalające wyniki.

Ile działa na baterii Garmin Fenix 6X?

Fenix 6X w trybie zegarka pracuje nawet do 21 dni, a jeśli zdecydujemy się na wersję Solar i zapewnimy odpowiedni dopływ słońca, wynik ten poprawimy nawet o 3 dni. Zegarek w trybie GPS UltraTrack pracować będzie nawet do 120 godzin (+ dodatkowe 28 godzin w wersji Solar). W przypadku pełnego pomiaru GPS będzie to do 60 godzin (+6 godzin dla wersji Solar), a w przypadku włączenia muzyki do 15 godzin (+1 godzina dla wersji Solar).

Trzeba przyznać, że wyniki są naprawdę świetne.

1 KOMENTARZ

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin
Marcin
2 lat temu

14 dni? Dodatkowo tyle fajnych rozwiązań. Biorę!!

Podobne

Druk 3D w Ikea. Zestaw akcesoriów już w sprzedaży. Jak wyglądają?

Ikea to chyba jeden z ulubionych sklepów wielu Polaków....

System Business Intelligence pozwoli Twojej firmie rosnąć!

Pandemia przyśpieszyła digitalizację. Sporo biznesów się zamknęło, ale wiele...

12 starterów do rozmów, które doceni każda dziewczyna na Tinderze

Ktoś kiedyś powiedział: „Pierwsze wrażenie jest ostatnim wrażeniem” i...

Apple planuje wprowadzić usługę zakupów bazując na aplikacji Zdrowie

Apple testuje nowe usługi, które być może już niedługo...

Od kiedy Netflix wprowadzi reklamy? Zdradził to w wewnętrznej notatce

Reklamy potrafią być dość irytujące, szczególnie jeśli pojawiają się...

Serwis telefonów Wrocław i hurtownia części w jednym mieście to wygoda dla każdego klienta

Prowadzenie serwisu telefonów wymaga wielkiej odpowiedzialności. Oprócz zaplecza, dostępu...
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x