More

  Czas pracy na baterii zegarków z serii Garmin Fenix 6

  Nowe zegarki z serii Garmin Fenix  zostały wyposażone w chipset Sony, który bardzo korzystnie wpływa na zwiększenie czasu pracy zegarków z włączonym GPS. Co zmieniło się w zarządzaniu zasilaniem zegarków i ile tak naprawdę potrafią wytrzymać na baterii?

  W najnowszych modelach zegarków z serii Garmin Fenix 6 pojawiło się kilka nowych opcji. Są to zarządzane zasilaniem i tryb oszczędzania baterii.

  Zarządzanie zasilaniem

  W rodzinie zegarków Fenix 6 w ustawieniach znajdziemy dostęp do nowej funkcji, jaką jest zarządzanie zasilaniem. Otrzymujemy w niej następujące opcjie: oszczędzanie baterii, tryby zasilania, procent baterii oraz czas pracy baterii.o

  Oszczędzanie baterii umożliwi nam na skonfigurowanie kilku ustawień związanych z tarczą zegarka, muzyką, synchronizacją z telefonem, śledzeniem aktywności, pomiarem tętna, pulsoksymetrem oraz podświetleniem. Włączenie lub ograniczenie tych funkcji pozwoli nam na wydłużenie czasu pracy zegarka, co może przełożyć się na poprawienie wyniku pracy na baterii nawet o kilkadziesiąt dni. Tryb oszczędzania możemy też w szybki sposób włączyć lub wyłączyć z poziomu menu wywoływanego przez przytrzymanie przycisku zasilania.

  Zmiana w ustawieniach „procent baterii” spowoduje włączenie lub wyłączenie wyświetlania poziomu naładowania zegarka w procentach, a „czas pracy baterii” pozwoli na wyłączenie lub włączenie wyświetlania naładowania zegarka w dniach i godzinach.

  Nowe tryby oszczędzania baterii

  Nowość w rodzinie zegarków z serii Garmin Fenix 6 stanowią tryby zasilania. Zegarki fabrycznie otrzymują dwa tryby, jednak otrzymujemy możliwość stworzenia własnych. W ramach ustawień będziemy mogli decydować o działaniu funkcji takich jak:

  • Ustawieni GPS
  • Ustawienia muzyki
  • Ustawienia synchronizacji z telefonem
  • Włączanie lub wyłączanie pomiaru tętna z nadgarstka
  • Włączanie lub wyłączanie pulsokrymetru
  • Włączanie lub wyłączanie mapy
  • Włączanie lub wyłączanie podświetlenia
  • Zezwolenie na synchronizację z zewnętrznymi czujnikami

  Podczas dostosowywania trybów zasilania zegarek będzie nas informować o tym, ile maksymalnie będziemy mogli wydłużyć czas jego pracy.

  Ile działa na baterii Garmin Fenix 6S?

  Fenix 6S w trybie zegarka bez problemu wytrzymuje na baterii około 9 dni. Przy kilku godzinnych treningach siłowych i rowerowych z trenażerem ładuję go co 7-8 dni. W sytuacji, gdy korzystam z całodobowego pulsometru, czas działania zegarka na pełnym naładowaniu skraca się do 4 dni. W trybie GPS zegarek pokazuje natomiast czas pracy na baterii do 25 godzin. Jeśli jednak dołączymy do tego muzykę, czas te skróci się do 6 godzin. Zegarek posiada też tryb GPS UltraTrack, który zmniejsza częstotliwość rejestrowania punktów śladu, co wydłuża czas pracy urządzenia do 60 godzin.

  Ile działa na baterii Garmin Fenix 6?

  Zegarki Fenix 6 mogą pochwalić się znacznie lepszymi wynikami niż modele Fenix 6S. W trybie zegarka będą pracować do 14 dni. W przypadku korzystania w trybie GPS pozwolą na pracę przez 36 godzin, a w przypadku GPS z muzyką do 10 godzin. Jeśli natomiast zdecydujemy się na mniejszą częstotliwość zapisów w przypadku trybu UltraTrack, otrzymamy wynik 72 godzin. Są to bardzo zadowalające wyniki.

  Ile działa na baterii Garmin Fenix 6X?

  Fenix 6X w trybie zegarka pracuje nawet do 21 dni, a jeśli zdecydujemy się na wersję Solar i zapewnimy odpowiedni dopływ słońca, wynik ten poprawimy nawet o 3 dni. Zegarek w trybie GPS UltraTrack pracować będzie nawet do 120 godzin (+ dodatkowe 28 godzin w wersji Solar). W przypadku pełnego pomiaru GPS będzie to do 60 godzin (+6 godzin dla wersji Solar), a w przypadku włączenia muzyki do 15 godzin (+1 godzina dla wersji Solar).

  Trzeba przyznać, że wyniki są naprawdę świetne.

  Nowe