More

  Czy gry z PlayStation 1, 2, 3 i 4 będą działać na PlayStation 5?

  Niestety właśnie potwierdziły się najgorsze informacje dla fanów konsoli od Sony. PlayStation 5 nie będzie miał wstecznej kompatybilności dla starszych gier, które wydawane były na PS1, PS2 oraz PS3. Nieco inaczej sytuacja będzie wyglądać z tytułami dostępnymi na PlayStation 4, w 99% będą one działać również na PlayStation 5.

  Podczas ostatniej konferencji firma Sony zapowiedziała specjalny pakiet PlayStation Plus Collection, który zawierać będzie gry z PlayStation 4, w które będzie można zagrać na PlayStation 5. Wielu graczy obawiało się o to, że zapowiadana wcześniej kompatybilność wsteczna wcale nie będzie taka, jakiej byśmy oczekiwali. Teraz wszystkie obawy się potwierdziły.

  Gry z PlayStation 4 kompatybilne z PlayStation 5, ale nie wszystkie

  Jim Ryan – szef Sony, w jednym z wywiadów potwierdził, że kompatybilność wsteczna w nowej konsoli PlayStation 5 ograniczy się wyłącznie do poprzedniej generacji. Na szczęście nawet 99% gier dostępnych na PlayStation 4 ma działać na PlayStation 5. Dzięki temu właściciele poprzedniej konsoli nie będą musieli obawiać się o to, że po zakupie nowej konsoli stracą możliwość grania w tytuły, które do tej pory udało im się uzbierać.

  PlayStation 5 bez wstecznej kompatybilności dla PlayStation 1, 2 i 3

  Niestety dla graczy, którzy posiadają dużą kolekcję gier na PS 1, PS 2 oraz PS3 nie mamy dobrych wiadomości. PlayStation 5 nie będzie obsługiwało tytułów, które zostały wydane na starsze konsole. Dlatego też po raz kolejny osoby, które chcą liczyć na wsteczną kompatybilność, będą musiały rozważyć zakup konsoli od konkurencji. Microsoft obiecuje, że Xbox Series S oraz X będą pozwalały na uruchomienie gier zarówno z Xbox Series One, jak i Xbox 360.

  Źródło: Siliconera

   

  Nowe