More

  Jak korzystać z Google Maps offline?

  Myśląc o podróżach, łatwo zapomnieć o ograniczeniach, jakie mogą nas spotkać podczas wyjazdów za granicę. Jednym z ograniczeń jest dostęp do internetu, który może być nie tylko trudniejszy, ale i znacznie droższy, zwłaszcza poza Unią Europejską. Warto dowiedzieć się jak korzystać z Google Maps offline, które może okazać się nieocenionym narzędziem dla każdego podróżnika.

  Co to jest Google Maps offline?

  Mapy offline to funkcjonalność Google Maps, pozwalająca na pobranie wybranych fragmentów map na urządzenie mobilne. Dzięki temu nawet w miejscach bez dostępu do internetu możliwe jest korzystanie z nawigacji, co jest nieocenioną pomocą w nieznanym terenie. Aby móc skorzystać z tej opcji, wystarczy przed podróżą pobrać mapy interesujących nas obszarów.

  Dlaczego warto korzystać z Google Maps w trybie offline?

  Kluczowym argumentem za korzystaniem z map offline jest niezależność od połączenia z internetem. Dzięki temu można uniknąć wysokich kosztów roamingu zagranicznego oraz problemów z zasięgiem w mniej rozwiniętych rejonach świata. Ponadto, mapy offline to bezpieczeństwo – w razie zgubienia drogi zawsze można na nie polegać. Nawet bez dostępu do Internetu nie musisz już wyjmować z plecaka klasycznej mapy!

  Jak korzystać z Google Maps offline

  Jak korzystać z Google Maps offline?

  Proces pobierania map offline jest bardzo szybki i intuicyjny – nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Oto kroki, które należy podjąć:

  1. Otwórz aplikację Google Maps na swoim urządzeniu.

  Jak pobrać mapy do offline

  2. Kliknij ikonkę swojego profilu, znajdującą się w prawym górnym rogu. Pojawi się ekran jak powyżej.

  Jak pobrać mapy do offline

  3. Wybierz opcję „Mapy offline” z listy dostępnych opcji.

  4. Jeśli nie posiadasz jeszcze pobranych map, wybierz „Wybierz własną mapę„, a następnie zaznacz obszar, który chcesz pobrać.

  Jak pobrać mapy do offline

  Pamiętaj, że pobrane mapy zajmują miejsce w pamięci urządzenia, więc warto uprzednio sprawdzić dostępną przestrzeń.

  Alternatywne opcje dla Google Maps offline

  Będąc jednym z najpopularniejszych narzędzi w tej dziedzinie, Google Maps nie jest oczywiście jedyną opcją dostępną na rynku. Oto kilka propozycji innych aplikacji, które mogą stanowić wartościową alternatywę. Każda z nich oferuje unikalne funkcje i zalety, które mogą przyciągnąć różnych użytkowników:

  Waze

  Waze wyróżnia się społecznościowym aspektem nawigacji. Informuje o korkach, policji, wypadkach i innych zdarzeniach na drodze w czasie rzeczywistym. Dzięki tej funkcjonalności kierowcy mogą omijać utrudnienia na drodze. Waze oferuje również możliwość konfiguracji własnych map oraz integrację z aplikacjami muzycznymi.

  Mimo że mapy mogą być mniej szczegółowe niż w Google Maps, społecznościowy charakter i ograniczona liczba funkcji czynią Waze atrakcyjnym wyborem dla osób szukających alternatywy.

  waze

  Maps.me

  Maps.me wyróżnia się na tle konkurencji swoim bogatym zestawem map offline. To, co czyni ją wyjątkową, to nie tylko rozbudowana nawigacja dla kierowców, rowerzystów i pieszych, ale również wszechstronne narzędzie do planowania tras.

  Dodatkowym atutem jest baza atrakcji turystycznych i szlaków pieszych, często aktualizowana przez społeczność użytkowników.

  MapQuest

  MapQuest, będąc jednym z najstarszych programów mapowych, nadal trzyma się mocno na rynku. To zarówno narzędzie internetowe, jak i mobilna aplikacja oferująca bardzo dokładne wskazówki dla kierowców. MapQuest wyróżnia się szczególnie aktualizowanymi informacjami o natężeniu ruchu i szacunkowymi kosztami paliwa.

  Aplikacja mobilna przewyższa wersję internetową pod względem funkcjonalności, oferując szeroki zakres opcji wyszukiwania. Chociaż niektóre aspekty, jak planowanie tras, mogą być mniej dokładne niż w Google Maps, MapQuest oferuje unikalne funkcje, które mogą przekonać do siebie użytkowników.

  Jak korzystać z Google Maps offline

  Podsumowanie

  Bez odpowiedniego przygotowania, nawet najbardziej zaplanowana podróż może się skomplikować. Korzystanie z map offline to jeden z tych kroków przygotowawczych, który może znacząco poprawić komfort i bezpieczeństwo podróży. Niezależnie od tego, czy planujesz podróż do odległego zakątka świata, czy weekendowy wypad poza miasto, warto mieć zawsze „plan B” w postaci map offline.

  Zapamiętaj, świat jest pełen niespodzianek, a przygotowanie to klucz do ich bezproblemowego doświadczania. Nie daj się zaskoczyć – z Google Maps offline Twoja przygoda może być jeszcze lepsza!

  Zobacz też:
  Jak przewieźć drona samolotem? Twój kompletny poradnik
  TOP 10: Co warto zobaczyć na Islandii
  Jak legalnie latać dronem w Norwegii?
  TOP 10: Norwegia, którą musisz zobaczyć

  Rafał
  Rafał
  Właściciel / Redaktor Naczelny Numag.pl / Pasjonat brytyjskiej muzyki i włoskiej motoryzacji. W wolnych chwilach oddaje się treningom siłowym i rowerowi. Uwielbia literaturę popularnonaukową i konsolowe gry fabularne

  Nowe