More

  PS5 Pro | Moc i data premiery!

  Specyfikacja PS5 Pro wyciekła do sieci. Czy to zmiany, które zelektryzują fanów gier na całym świecie? Pierwsze informacje, dotyczące ulepszonej wersji PlayStation 5, które znajduje się już u deweloperów, ujawniają, że Sony nie zamierza odpuszczać w wyścigu technologicznym.

  Ray-tracing i moc PS5 Pro 

  Playstation 5 Pro otrzyma prawdopodobnie „identyczny” procesor co jego poprzednik, jednak z dodatkiem „trybu wysokiej częstotliwości”, który pozwoli mu pracować z prędkością 3,85 GHz. To oznacza wzrost wydajności o około 10%. Z kolei GPU, choć z niewielką obniżką taktowania o 1,5%, obiecuje znacznie lepsze osiągi – zwłaszcza w renderowaniu i ray-tracingu, prezentując aż 33,5 teraflopów mocy. (PS5 dysponuje mocą 10,28 TFLOPS).

  Pamięć i dźwięk

  PS5 Pro ma również przynieść istotne zmiany w zakresie prędkości pamięci, oferując 576 GB/s w porównaniu do 448 GB/s w standardowym modelu – co przekłada się na wzrost szybkości o około 28%. Do dyspozycji użytkownika będzie najprawdopodobniej 1 TB pamięci. To jednak nie wszystko, jako że konsola ma zapewnić także o 35% wyższą wydajność dźwięku.

  Nowości

  Interesująco zapowiada się również nowoczesna technologia skalowania i antialiasingu PSSR (PlayStation Spectral Super Resolution Upscaling), dzięki której nowe PS5 ma oferować wsparcie dla rozdzielczości aż do 8K. Niestandardowa architektura uczenia maszynowego ma umożliwić deweloperom wykorzystanie pełnego potencjału nowej konsoli. Dodatkową niespodzianką jest możliwość wyciągnięcia napędu, co już wcześniej zyskało popularność w modelu PS5 Slim.

  Playstation 5 Pro – data premiery 

  Na nowszą, mocniejszą wersję konsoli Playstation 5 będziemy musieli poczekać do jesieni 2024 roku. Czekamy z niecierpliwością!

  Zobacz też:
  Przyszłość Sony Playstation w rękach PC, chmury i urządzeń mobilnych
  TOP 10: Najlepsze gry na PSVR2 w 2024!
  Nowa aktualizacja PS5: lepszy dźwięk DualSense i regulacja podświetlenia konsoli

  Rafał
  Rafał
  Właściciel / Redaktor Naczelny Numag.pl / Pasjonat brytyjskiej muzyki i włoskiej motoryzacji. W wolnych chwilach oddaje się treningom siłowym i rowerowi. Uwielbia literaturę popularnonaukową i konsolowe gry fabularne

  Nowe