More

  Jak otworzyć samochód bez kluczyka?

  Istnieje wiele sytuacji, w których koniecznie musimy otworzyć samochód bez kluczyka. Zdecydowanie najczęstszą przyczyną jest po prostu zgubienie kluczyka. Wiele osób zastanawia się, czy można samodzielnie otworzyć pojazd? Czy niezbędne są tego specjalistyczne narzędzia? Mimo że jest kilka domowych sposobów na samodzielne otworzenie pojazdu, to jednak nie zawsze są one skuteczne. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy specjalistów. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się, jak otworzyć auto, nie posiadając do niego kluczyka.

  Brak kluczyka – najczęstsze przyczyny

  Najczęstszą przyczyną braku kluczyka jest po prostu jego zgubienie. Większość kierowców choć raz zmagała się z tym problemem. Właściwie bardzo łatwo zgubić taki niewielki klucz. Wystarczy, że się zamyślimy na chwilę i problem gotowy! Pamiętajmy też, że kluczyk od samochodu jest mały, dlatego też bardzo łatwo go zapodziać. W takiej sytuacji bardzo przydatny okazuje się być zapasowy klucz zapasowy, lecz niestety niewielu kierowców go posiada. Warto zastanowić się nad dorobieniem takiego kluczyka, gdyż bardzo ułatwia sprawę, gdy dojdzie do jego zgubienia.

  Niestety trzeba tutaj zaznaczyć, że nawet posiadanie zapasowego kluczyka nie zawsze jest rozwiązaniem problemu. Czasem bywa tak, że gubimy kluczyk, będąc daleko od miejsca zamieszkania, a ten drugi klucz znajduje się oczywiście w domu, a więc co w takiej sytuacji? Oczywiście możemy jakoś kombinować, aby go zdobyć i bezinwazyjnie otworzyć samochód, ale często jest to bardzo problematyczne, więc wiele osób decyduje się na wypróbowanie domowych metod, które czasem okazują się skuteczne – ale tylko w przypadku starszych pojazdów. Jeśli mamy nowoczesne auto, to najprawdopodobniej nie uda nam go otworzyć za pomocą tych sposobów.

  Jak otworzyć auto bez kluczyka? – to pytanie, które zadają sobie także właściciele czterech kółek w przypadku zablokowania centralnego zamka w nowoczesnych samochodach. Zazwyczaj przyczyną są poważne usterki, a więc w takiej sytuacji na nic nam kluczyk – musimy wykorzystać inne metody, aby dostać się do wnętrza pojazdu.

  Domowe sposoby na otworzenie samochodu bez specjalistycznej pomocy

  Mimo że najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy fachowców, którzy raz-dwa otworzą nasz samochód, to niektóre osoby za wszelką cenę chcą spróbować samodzielnie otworzyć swój pojazd. Istnieje kilka popularnych domowych sposobów, które czasem faktycznie się sprawdzają. Jednym z nich jest otworzenie auta za pomocą klinów oraz druta. Potrzebny jest nam klin mający wymiary 7-10 cm, który należy umieścić w szparze przy szybie (lub drzwiach). Wskutek tego powstaje prześwit, w który trzeba wprowadzić drut (ew. wąski pręt), dzięki któremu odblokowuje się drzwi. Aczkolwiek ten sposób jest skuteczny tylko wtedy, gdy nie ma bolca w blokadzie drzwi. Do otworzenia drzwi można użyć też wieszak lub piłeczkę do tenisa.

  Skorzystaj z pomocy specjalistów

  W większości przypadków nie obejdzie się bez pomocy specjalistów. Niezależnie od tego, dlaczego mamy problem z otworzeniem samochodu, warto skorzystać z fachowej pomocy, którą oferuje wiele firm ślusarskich na rynku. Dysponują one specjalistycznym sprzętem, ale przede wszystkim wiedzą – a to wszystko pozwala im na szybkie niesienie pomocy w zakresie otwierania aut. W każdym mniejszym czy większym mieście na pewno bez najmniejszego problemu znajdziemy pogotowie zamkowe, które oferuje najwyższej jakości usługi m.in. awaryjne otwieranie samochodu.

  Profesjonalne otwarcie auta – ile to trwa i ile kosztuje?

  Profesjonalne otwarcie auta to najlepszy sposób, aby szybko dostać się do wnętrza samochodu. Zazwyczaj taka usługa trwa kilka minut, choć czasem może trwać nawet kilka godzin – ale to raczej tylko w przypadku ciężkich zamków. Decydując się na to rozwiązanie, minimalizujemy straty.

  Zapewne zastanawiasz się też, ile kosztuje profesjonalne otwarcie auta. Musisz wiedzieć, że cena w dużej mierze zależy od modelu auta. Więcej zapłacimy za otworzenie starszego niż nowszego pojazdu. Koszt profesjonalnego otwarcia auta zazwyczaj oscyluje w okolicach 200 a 500 złotych.

  Nowe