More

  Jak zablokować i odblokować numer telefonu?

  Jeśli nie masz ochoty z kimś rozmawiać lub zwyczajnie jesteś zmęczony ilością otrzymywanych połączeń, na przykład z infolinii banku lub od operatora, możesz skorzystać z opcji zablokowania numeru.

  Połączenia z zablokowanych numerów nie pojawią się wtedy w spisie połączeń. Jeśli chcesz, możesz otrzymywać powiadomienie, że dany numer próbował się połączyć lub całkowicie rezygnować z takiej opcji.

  Jak zablokować i odblokować numer na telefonie z Androidem?

  W każdym telefonie proces ten może wyglądać nieco inaczej. Zazwyczaj jednak wystarczy wejść w spis połączeń, a następnie w ustawieniach wybranego kontaktu wybrać opcję „Blokuj” lub „Zablokuj numer”. Takie działanie powinno też zablokować SMSy od tego numeru. Jeśli tak się nie stało, sprawdź dodatkowo ustawienia w aplikacji SMS i poszukaj tam opcji blokowania wiadomości.

  Jeśli później stwierdzicie, że chcecie odblokować dany numer, w ustawieniach kontaktów szukacie opcji „Zablokowane numery”, gdzie usuwacie wybrany numer z listy.

  Jak zablokować i odblokować numer na iPhone?

  Jeśli chcesz zablokować numer, wchodzisz w „Telefon” następnie „Ostatnie” i klikasz ikonę ”i” obok wybranego kontaktu. Następnie wybierasz opcję „Blokuj tę osobę”. Żeby zablokować SMSy od danego numeru, wchodzimy w rozmowę w aplikacji wiadomości, klikamy w kontakt na górze rozmowy, potem ikonę „i”, gdzie wciskamy nazwę lub numer telefonu danej osoby i wybieramy opcję „Blokuj tę osobę”.

  Jeśli chcesz odblokować numer, musisz wejść w „Ustawienia”, następnie „Telefon”, gdzie szukasz opcji Blokowanie i identyfikacja połączeń. Aby odblokować wiadomości, wchodzisz w „Ustawienia”, następnie „Wiadomości” i „Blokowanie”. Z listy usuwasz wybrany numer i gotowe.

  Nowe