More

  DJI Mini 4 Pro vs DJI Air 3 | Szybki pojedynek dronów prawie-idealnych

  W świecie dronów DJI kontynuuje dominację. Wprowadzone w ubiegłym roku na rynek dwa ekscytujące modele: Air 3 i Mini 4 Pro to kompaktowe (jeden mniej, drugi bardziej) latające maszyny, które nie tylko oferują zaawansowane funkcje i wyjątkową jakość obrazu, ale także otwierają nowe możliwości dla entuzjastów fotografii i filmowania z powietrza. Które urządzenie najlepiej odpowiada Twoim potrzebom? Przeanalizujmy to.

  dji air 3
  fot. DJI Air 3

  Na pierwszy rzut oka, Air 3 i Mini 4 Pro mogą wydawać się dość podobne pod względem funkcjonalności: oba oferują 360º wykrywanie przeszkód, wyjątkową łączność oraz szereg automatycznych funkcji ułatwiających tworzenie profesjonalnie wyglądających zdjęć i filmów. Jednak przy bliższym przyjrzeniu zaczynają się pojawiać kluczowe różnice, które mogą wpłynąć na Twoją decyzję.

  DJI Mini 4 Pro RC
  fot. DJI Mini 4 Pro RC

   

  Główne różnice

  Kamery: oba modele oferują podobne parametry kamery głównej: sensor CMOS 1/1.3″, zdolność nagrywania wideo 4K/60fps HDR oraz zdjecia o  rozdzielczości 48 MP. Ogniskowa 24 mm z przysłoną f/1.7.

  Co jednak odróżnia model Air 3, to jego druga kamera teleobiektyw z przybliżeniem 3x – zapewni Wam większą wszechstronność i wiele więcej możliwości uchwytywania ujęć.

  Waga: Air 3 waży 720 g, co sprawia, że lepiej radzi sobie w trudnych warunkach pogodowych, takich jak silny wiatr. Mini 4 Pro, ważąc tylko 249 g jest łatwiejszy do transportu i nie wymaga rejestracji w wielu krajach, co czyni go atrakcyjnym wyborem dla rekreacyjnych pilotów.

  DJI Mini 4 Pro Youtube
  fot. Youtube (DJI Mini 4 Pro)

  Cena: Air 3 jest droższy (5399 zł za wersję  z podstawowym kontrolerem), ale oferuje dodatkowe funkcje, takie jak lepsza stabilność w locie i dłuższy czas lotu. Mini 4 Pro jest bardziej przystępny cenowo (3899 za wersję z podstawowym kontrolerem), co czyni go doskonałym wyborem dla osób z bardziej ograniczonym budżetem.

  Żywotność baterii i czas lotu to kluczowe aspekty, które należy rozważyć przed dokonaniem wyboru. Air 3 z nowymi bateriami o większej pojemności oferuje do 46 minut lotu, co jest naprawdę  imponującym wynikiem. Mini 4 Pro, ze standardowymi bateriami może unosić się w powietrzu do 34 minut.

  dji rc 2
  fot. Youtube (DJI RC 2)

  Inteligentne tryby lotu

  Zarówno Air 3, jak i Mini 4 Pro oferują szereg inteligentnych trybów lotu, ułatwiających tworzenie kreatywnych ujęć. Nowością w obu modelach jest funkcja Waypoints, umożliwiająca zaplanowanie trasy lotu z wyprzedzeniem.

  Obydwa modele są kompatybilne z kontrolerami RC-N2 i RC 2, oferującymi technologię O4 dla zasięgu do 20 kilometrów. Zapewni to nieprzerwaną łączność i strumień o niskim opóźnieniu, co jest istotne dla płynnego i stabilnego obrazu.

  fot. DJI Mini 4 Pro vs Air 3

  Który wybrać: DJI Air 3 czy DJI Mini 4 Pro?

  Decydując się na zakup drona od DJI warto zastanowić się, co jest dla nas najważniejsze. Jeśli priorytetem jest wytrzymałość na silny wiatr, dłuższy czas lotu i zaawansowane funkcje kamery, Air 3 może być lepszym wyborem. Natomiast jeśli cenisz sobie kompaktowe rozmiary, mniejszą wagę i niższy cenę zakupu Mini 4 Pro będzie bardziej dopasowany do Twoich oczekiwań. Ostatecznie, oba modele są imponującymi maszynami, które z pewnością zadowolą zarówno amatorów, jak i profesjonalistów.

  Rafał
  Rafał
  Właściciel / Redaktor Naczelny Numag.pl / Pasjonat brytyjskiej muzyki i włoskiej motoryzacji. W wolnych chwilach oddaje się treningom siłowym i jeździe na rowerze. Uwielbia literaturę popularnonaukową i konsolowe gry fabularne.

  Nowe