More

  iPhone spadł z prawie 5 kilometrów i jest w idealnym stanie

  Wyobraź sobie, że twoje urządzenie elektroniczne przeżywa upadek z samolotu z wysokości prawie 5 kilometrów i ląduje bez uszkodzeń. To nie fikcja, ale rzeczywistość. iPhone został znaleziony w idealnym stanie po tym, jak został wessany przez lukę po drzwiach samolotu. Mowa o Alaska Airline Boeing 737 Max 9, który utracił część drzwi zaraz po starcie z Portland, Oregon.

  Szczęśliwy zbieg okoliczności?

  Seanathan Bates, który odnalazł iPhone, był zdumiony jego stanem. Telefon, będący w trybie samolotowym i z naładowaną baterią na około 50%, był otwarty na stronie reklamacji bagażu linii Alaska Airlines. Co ciekawe, w telefonie tkwiła część ładowarki, która urwała się, gdy telefon został „wyrwany” z samolotu. To niezwykłe odkrycie zgłoszono Narodowej Radzie Bezpieczeństwa Transportu (NTSB), a urządzenie okazało się drugim odnalezionym telefonem po tym wypadku.

  Nie tylko iPhone przetrwał upadek

  Oprócz telefonu odnaleziono również fragment drzwi samolotu. Chociaż przyczyny incydentu są nadal badane, wiadomo, że 5 stycznia 2023 roku doszło do wypadnięcia okna i części kadłuba z samolotu. W odpowiedzi Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) uziemiła 171 samolotów Boeing 737 Max 9.

  źródło: appleinsider.com

  Rafał
  Rafał
  Właściciel / Redaktor Naczelny Numag.pl / Pasjonat brytyjskiej muzyki i włoskiej motoryzacji. W wolnych chwilach oddaje się treningom siłowym i jeździe na rowerze. Uwielbia literaturę popularnonaukową i konsolowe gry fabularne.

  Nowe