More

  Jak ukryć znajomych na Facebooku? PORADNIK

  Zastanawiasz się, jak zwiększyć swoją prywatność na Facebooku? Dziś podpowiemy Ci jak ukryć znajomych na Facebooku przed ciekawskimi oczami. Dziś nasze życie w dużej mierze toczy się online, zatem ochrona naszej prywatności staje się coraz ważniejsza. Facebook, będący bez wątpienia jednym z najpopularniejszych mediów społecznościowych na świecie, oferuje szereg opcji pozwalających na zwiększenie bezpieczeństwa i ochrony danych osobowych. Oto nasze wskazówki, jak krok po kroku ukryć swoich znajomych na Facebooku.

  Dlaczego warto ukryć listę znajomych?

  Może się wydawać, że dzielenie się listą znajomych na Facebooku jest nieszkodliwe. Jednak w dzisiejszych czasach, gdy internet pełen jest oszustów, stalkerów i innych zagrożeń, warto zastanowić się nad zwiększeniem swojej prywatności online. Udostępnianie listy znajomych każdemu może nie tylko narazić Ciebie, ale także Twoich bliskich na niepożądane kontakty czy próby wyłudzenia informacji.

  Dlaczego warto ukryć listę znajomych

  Jak ukryć znajomych na Facebooku?

  Jak ukryć znajomych na Facebooku na komputerze?

  Obecnie proces ten wygląda nieco inaczej niż jeszcze niedawno. Poniżej prezentujemy aktualne wskazówki krok po kroku:

  1. Otwórz Facebooka i kliknij swój awatar w prawym górnym rogu ekranu, aby otworzyć menu.
  2. Wybierz „Ustawienia i prywatność”, a następnie „Ustawienia”.
  3. Po lewej stronie ekranu znajdziesz sekcję „Narzędzia i zasoby” a poniżej „Kontrola prywatności

  Jak ukryć znajomych na Facebooku na komputerze

  1. Wybierz okno o tytule „Kto może zobaczyć to, co udostępniasz” i kliknij „Kontynuuj”.
  2. Na liście przewiń na sam dół do działu „Znajomi i obserwujący” i przy wierszu „Kto może zobaczyć w Twoim profilu listę znajomych” i wybierz „Tylko Ja„. Na koniec wystarczy kliknąć „Zapisz”.

  Jak ukryć znajomych na Facebooku na komputerze

  To wszystko! Od teraz tylko Ty widzisz listę swoich znajomych, dla innych użytkowników Facebooka jest ona niewidoczna.

  Jak ukryć znajomych na Facebooku na smartfonie?

  W aplikacji Facebooka na urządzenia mobilne sytuacje wygląda podobnie. Poniżej zaktualizowana procedura ukrywania listy znajomych, zajmuje to tylko chwilę.

  1. Otwórz aplikację Facebook i kliknij swój awatar w prawym dolnym (iOS) lub górnym (Android) rogu ekranu i kliknij „trybik” od ustawień (obok lupki do wyszukiwania).
  2. W dziale „Narzędzia i zasoby” wybierz „Kontrola prywatności„, a następnie „Kto może zobaczyć to, co udostępniasz„.

  Jak ukryć znajomych na Facebooku na smartfonie

  1. Na samym dole w dziale „Znajomi i obserwujący” wybierz wiersz  „Kto może zobaczyć w Twoim profilu listę znajomych?” i wybierz „Tylko Ja„.

  Jak ukryć znajomych na Facebooku na smartfonie

  Pamiętaj, że możesz również ustawić, aby na Twojej liście znajomych widoczni byli tylko wspólni znajomi z osobą, która odwiedza Twój profil. Jest to kompromis między całkowitym ukryciem a pełną transparentnością.

  Jak ukryć znajomych na Facebooku

  Podsumowanie

  Zachowanie prywatności na Facebooku nie musi być trudne. Ukrycie listy znajomych to jeden z prostych kroków, który może znacznie zwiększyć Twoje poczucie bezpieczeństwa w sieci.

  Kiedy znasz już wszystkie kroki, nie sądzisz, że warto poświęcić chwilę na dostosowanie ustawień prywatności? To niewielki wysiłek, który może mieć duże znaczenie dla Twojego komfortu online.

  Zobacz też:
  Jak usunąć konto na Facebooku? Łatwo i szybko
  Jak przeglądać Instagram bez konta i logowania | PORADNIK
  Facebook dla początkujących – kompletny przewodnik 2024
  Messenger bez konta na Facebooku? Oto jak to zrobić!

  Rafał
  Rafał
  Właściciel / Redaktor Naczelny Numag.pl / Pasjonat brytyjskiej muzyki i włoskiej motoryzacji. W wolnych chwilach oddaje się treningom siłowym i rowerowi. Uwielbia literaturę popularnonaukową i konsolowe gry fabularne

  Nowe