Który model z serii Garmin Fenix 6 wybrać?

3
3824

Modele z serii Fenix podbijają serca użytkowników od 2012 roku. Najwięcej pozytywnych ocen zbierają za żywotność baterii, genialną funkcjonalność oraz brak ograniczeń. I choć modele z najnowszej serii Fenix 6 wyglądem przypominają swoich poprzedników, to wnoszą sporo nowych funkcjonalności. Dziś przyjrzymy się dokładnie dostępnym wariantom Fenix 6 oraz temu, czym tak naprawdę się od siebie różnią.

Garmin tworząc serię Fenix 6, zachował podział na trzy wielkości tarczy. W ofercie znajdziemy więc najmniejszy model 6S, średnią wersję 6 oraz model 6X dla miłośników dużych tarcz. Nowość stanowią natomiast wprowadzone wersje 6X Solar oraz Pro.

Dostępne wersje Garmin Fenix 6S

Model Fenix 6S, który posiada kopertę o wielkości 42 mm to najmniejsza odmiana zegarków z tej serii. Ze względu na swój rozmiar najbardziej pasować będzie na kobiecy nadgarstek. Zegarki 6S możemy jeszcze podzielić na podstawowe modele, wersje Pro – zawierającą mapy, muzykę i Wi-Fi, oraz Sapphire – wykończoną szkłem szafirowym, które gwarantuje jeszcze lepszą wytrzymałość. Jak więc wykończone zostały modele 6S oraz 6S Pro? Zostały one wyposażone w Corning Gorilla Glass. Warto też wspomnieć, że jeden z modeli posiada DLC, czyli ramkę pokrytą diamentopodobną powłoką węglową. Poniżej pełna lista dostępnych modeli dla wersji Fenix 6S wraz z ich numerami katalogowymi:

 • Garmin Fenix 6S Sapphire Carbon Gray DLC z czarnym paskiem (010-02159-25)
 • Garmin Fenix 6S Sapphire różowe złoto z szarym paskiem (010-02159-21)
 • Garmin Fenix 6S Sapphire różowe złoto z fioletowo-czarnym nylonowym paskiem (010-02159-37)
 • Garmin Fenix 6S Sapphire jasnozłoty z bladoszarym skórzanym paskiem (010-02159-40)
 • Garmin Fenix 6S Pro czarny z czarnym paskiem (010-02159-14)
 • Garmin Fenix 6S Pro różowe złoto z białym paskiem (010-02159-11)
 • Garmin Fenix 6S srebrny z białym paskiem (010-02159-00)
 • Garmin Fenix 6S srebrny z czarnym paskiem (010-02159-01)

Dostępne wersje Garmin Fenix 6

W przypadku modelu Fenix 6 otrzymujemy zegarki o tarczy 47 mm, które będą pasować mężczyznom. Dobrze sprawdzą się też na większych nadgarstkach u kobiet, które lubią zegarki z dużymi tarczami. Podobnie jak w mniejszym modelu otrzymujemy tu wersję Sapphire z szafirowym szkiełkiem, wersję Fenix 6 Pro – która będzie posiadać mapy, muzykę i Wi-Fi oraz opcję DLC z dodatkową powłoką ramki. Poniżej pełna lista modeli dla wersji Fenix 6 wraz z ich numerami katalogowymi:

 • Garmin Fenix 6 Sapphire szary z tytanową ramką i pomarańczowym paskiem (010-02158-14)
 • Garmin Fenix 6 Sapphire Carbon Gray DLC z czarnym paskiem (010-02158-11)
 • Garmin Fenix 6 Sapphire czarny DLC z nylonowym paskiem (010-02158-17)
 • Garmin Fenix 6 Sapphire tytanowy z bransoletą z otworami (010-0215823)
 • Garmin Fenix 6 Pro Slate Gray z czarnym paskiem (010-02158-02)
 • Garmin Fenix 6 srebrny z czarnym paskiem (010-02158-00)

Dostępnie wersje Garmin Fenix 6X

Jeśli chodzi o modele Fenix 6X, otrzymamy tu 5 wersji do wyboru. Warto jednak wspomnieć, że seria X nieco różni się od poprzednich. W tym przypadku każdy z zegarków będzie posiadał mapy, muzykę oraz Wi-Fi. Za podstawowy model uznamy w tym przypadku 6X Pro. Wersja Sapphire będzie zawierała dodatkowo szafirowe szkiełko oraz dodatkową powłokę ramki. Pozostaje jeszcze wersja Fenix 6X Pro Solar, która wprowadza zupełną nowość, jaką jest ładowanie solarne. Poniżej pełna lista modeli Fenix 6X wraz z ich numerami katalogowymi:

 • Garmin Fenix 6X Pro Solar Carbon Gray DLC z czarnym paskiem (010-02157-21)
 • Garmin Fenix 6X Pro Solar tytanowy z bransoletą z otworami (010-02157-24)
 • Garmin Fenix 6X Sapphire Carbon Gray DLC z czarnym paskiem (010-02157-11)
 • Garmin Fenix 6X Sapphire czarny DLC z orzechowym skórzanym paskiem (010-02157-14)
 • Garmin Fenix 6X Pro Slate Gray z czarnym paskiem (010-02157-01)

Garmin Pay, Music oraz mapy

Wszystkie zegarki z serii Fenix 6 niezależnie od wielkości oraz dodatkowych opcji zawierają funkcję Garmin Pay, czyli płatności przy pomocy zegarka. Jeśli chodzi o opcje odtwarzania muzyki oraz map to znajdziemy je w modelach Pro, oraz Sapphire. Oznacza to, że tak naprawdę tylko 3 warianty zegarków z tej serii nie będą zawierać tej funkcjonalności. Modele wyposażone w bezprzewodowe przesyłanie muzyki pozwolą na wgranie swoich utworów lub synchronizacje biblioteki z serwisami streamingowymi takimi jak Spotify i Deezer. Niestety nie ma tu wsparcia dla Tidala.

Natomiast w zegarkach obsługujących mapy znajdziemy rekreacyjną wersję mapy Europy oraz mapę tras narciarskich. Pozwolą one na przykład na wyszukanie punktów szczególnych w okolicy. Za pomocą zegarka będziemy mogli też wyszukać miasto, jednak samo urządzenie nie pozwoli nam jednak na wyszukiwanie adresów. Bez problemu jednak wprowadzimy w zegarek współrzędne lub będziemy mogli kierować się po śladzie do miejsca, w którym rozpoczynaliśmy aktywność. Warto też wspomnieć, że w ustawieniach znajdziemy możliwość zmiany motywu mapy ze standardowego na: ciemny, kontrastowy i morski.

Ładowanie solarne w Garmin Fenix 6X Pro Solar

Ładowanie solarne to nowa funkcja, która z pewnością znalazła wielu miłośników. Jest to pierwszy zegarek w ofercie Garmina, który został wyposażony w funkcję doładowywania baterii za pomocą światła słonecznego. Zegarek ten powiada szkiełko Power Glass oraz widget, który pokazuje stopień doładowania zegarka. Dzięki tej funkcji jesteśmy w stanie w trybie zegarka przy naświetleniu co najmniej 3 godzin dziennie wydłużyć czas pracy o 3 dni. Przy standardowych 21 dniach to bardzo fajny wynik. W trybie GPS standardowo zegarek wytrzymuje do 60 godzin, co przy uprawianiu sportu na dworze w słoneczny dzień pozwoli nam wydłużyć jego pracę nawet o dodatkowe 6 godzin.

Wygląd zegarków z serii Garmin Fenix 6

Zegarki z najnowszej serii nie różnią się szczególnie od swoich poprzedników, zostały natomiast jeszcze bardziej dopracowane. Garmin dalej postawił na sprawdzone wymiary kopert dla zegarków, dzięki czemu jeśli zebraliśmy dużą kolekcję pasków do poprzedniego modelu, dalej będziemy mogli wykorzystywać je z nowym zegarkiem. Modele Fenix 6S mają paski QuickFit o szerokości 20 mm, Fenixy 6 o szerokości 22 mm, a Fenix 6X – 26 mm. Zmianie natomiast uległa wielkość i rozdzielczość wyświetlaczy, która dla modelu 6S wynosi 1,2” (o 0,1” więcej niż model Fenix 5S), w przypadku Fenixa 6 jest to 1,2”, oraz 1,4” dla Fenixa 6X. Większy wyświetlacz przekłada się też na większą ilość pikseli. Fenix 6 ma teraz 260 × 260 pikseli, a dla modelu Fenix 6X – 280 × 280 pikseli.

Różnica wynika ze zmniejszenia czarnej obwódki (wykończenia) dookoła wyświetlacza, która w nowszych modelach jest znacznie mniejsza. Zegarki wyglądają bardziej elegancko, ponieważ marka Garmin zdecydowała się na usunięcie śrubek od mocowania teleskopów, do których zakładało się paski. Dzięki temu krawędzie zegarka są mniejsze, nie odstaje on tak od ręki, a brak widocznych śrubek sprawia, że wygląda on zdecydowanie ładniej.

Zegarki z serii Garmin Fenix 6 mają pulsoksymetr

W zegarkach Garmin Fenix 6 znajdziemy optyczny czujnik do pomiaru tętna z nadgarstka trzeciej generacji. Zgodnie z informacjami producenta czujnik ten ma działać też w trakcie pływania. Natomiast ciekawą zmianą jest doposażenie wszystkich zegarków z serii Fenix 6 w pulsoksymetr, który będzie nam dostarczał informacji o poziomie tlenu we krwi.

Body Battery i PacePro

Body Battery to funkcja, która po raz pierwszy pojawiła się w modelach z serii Fenix. Jest to widżet, który monitoruje nasz organizm w trakcie dnia i na podstawie odpoczynku, poziomu wysiłku stresu i innych parametrów odwzorowuje poziom naładowania naszego organizmu w skali od 0 do 100.

Nowe modele poza wersjami Fenix 6s oraz Fenix 6 zostały też wyposażone w nowość o nazwie PacePro, która pomaga utrzymać tempo podczas biegu dzięki nawigacji dostosowanej do nachylenia terenu.

Który model z serii Garmin Fenix 6 wybrać?

Mam nadzieję, że wiecie już, czym różnią się od siebie poszczególne wersje zegarków z serii Fenix 6. Na szczęście producent przygotował tak dużo opcji do wyboru, że każdy z pewnością bez problemu dobierze zegarek do swoich potrzeb. Wybór najlepiej rozpocząć od wielkości, która będzie najbardziej odpowiednia. W następnym kroku warto zastanowić się nad funkcjonalnością oraz wersjami kolorystycznymi.

Zegarki dostępne są w cenach od 2 279 zł za model podstawowy model Fenix 6S do 4 739 zł za wersję Fenix 6X Solar z bransoletą.

3 Comments

  • Najlepiej jeśli udałoby Ci się gdzieś stacjonarnie je przymierzyć. Różnica nie jest aż tak duża. Na upartego dałabym radę nawet do 6X się przyzwyczaić. Garmin zmienił odrobinę metodę montowania pasków (brak długich ramion do teleskopów), przez co zegarki są bardziej smukłe i lepiej pasują na nadgarstek. 🙂

 1. Ja nie rozumiem dlaczego, jak nie potrzebuję szafiru to automatycznie nie mam wyboru i jest skazany na paskudny srebrny bezel. Przecież takim sposobem pójdę do konkurencji, a tak kupiłbym Fenixa 6.

Leave a reply

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj