More

  Meta zaostrza zasady prywatności dla nastolatków!

  Meta wprowadza istotne zmiany dotyczące prywatności i bezpieczeństwa nastolatków na platformach społecznościowych. Najnowsze aktualizacje koncentrują się na ochronie młodzieży przed treściami związanymi z samookaleczeniem, przemocą oraz zaburzeniami odżywiania.

  Meta, gigant mediów społecznościowych, ogłosił dziś wprowadzenie znaczących zmian w ustawieniach prywatności dla nastoletnich użytkowników. Nowe środki mają na celu ukrycie treści dotyczących samookaleczenia, przemocy graficznej, zaburzeń odżywiania oraz innych szkodliwych tematów na Instagramie i Facebooku. Zmiany wprowadzane są w odpowiedzi na niedawne pozwy sądowe i skargi w Stanach Zjednoczonych.

  Meta zaostrza zasady prywatności – automatyczne ustawienia prywatności dla nastolatków

  Meta automatycznie włączy najbardziej restrykcyjne ustawienia kontroli treści dla istniejących użytkowników w wieku nastoletnim. Zastosowane zostaną ustawienia „Sensitive Content Control” na Instagramie oraz „Reduce” na Facebooku, z których użytkownicy nie będą mogli zrezygnować.

  Ukierunkowanie na zasoby eksperckie

  Podczas wyszukiwania przez młodzież tematów takich jak samookaleczenie, zostaną oni przekierowani do „zasobów eksperckich”, zamiast wyświetlania im potencjalnie szkodliwych treści. To podejście ma na celu edukację i zapewnienie wsparcia w bardziej konstruktywny sposób.

  Nastolatkowie otrzymają powiadomienia z prośbą o włączenie rekomendowanych ustawień prywatności. Pozwoli to na większą kontrolę nad tym, kto może udostępniać ich treści, oznaczać lub wspominać o nich, a także ograniczy możliwość kontaktowania się z nimi przez nieobserwowane konta i ukryje obraźliwe komentarze.

  Te nowe środki bezpieczeństwa dla nastolatków na platformach Meta są krokiem naprzód w ochronie ich dobrostanu cyfrowego. Firma reaguje na rosnące obawy dotyczące wpływu mediów społecznościowych na zdrowie psychiczne młodych ludzi, wprowadzając bardziej rygorystyczne ustawienia prywatności i kontroli treści. Trzeba przyznać, że wprowadzenie takich rozwiązań bardzo cieszy. Czy inne platformy zdecydują się na podobny krok? Miejmy taką nadzieję.

  Źródło: engadget.com

  Nowe