More

  Jak sprawdzić jaka to piosenka? Szukasz tytułu i wykonawcy? PORADNIK

  Muzyka jest wszechobecna. Towarzyszy nam podczas codziennych czynności, pracy czy w momentach relaksu. Gy usłyszymy melodię, która natychmiast nas urzeka, a nie mamy pojęcia, jak się nazywa lub kto jest jej wykonawcą – jak sprawdzić jaka to piosenka? Na szczęście, żyjemy w czasach, gdzie technologia przychodzi z pomocą. Poniżej przedstawiamy przewodnik po najbardziej efektywnych narzędziach do rozpoznawania muzyki, dostępnych zarówno na telefon, jak i na komputer.

  Shazam – niekwestionowany lider

  Shazam to aplikacja, która niemalże synonimicznie kojarzy się z rozpoznawaniem muzyki. Dzięki niej, w ciągu zaledwie kilku sekund, można zidentyfikować niemal każdą piosenkę, wystarczy tylko przytrzymać telefon blisko źródła dźwięku. Co ważne, Shazam nie tylko poda tytuł utworu i wykonawcę, ale również zaproponuje teledysk, tekst piosenki, a nawet możliwość bezpośredniego dodania utworu do playlisty w Spotify czy Apple Music. Aplikacja dostępna jest zarówno na iOS, jak i Androida, a także jako rozszerzenie do przeglądarek internetowych, co umożliwia jej używanie na komputerze.

  shazam rozpoznawanie muzyki

  Google – wszechstronne wyszukiwanie

  Google również oferuje funkcję rozpoznawania muzyki, która jest szczególnie przydatna, gdy korzystamy z Androida. Wystarczy uruchomić asystenta Google i zapytać „Jaka to piosenka?”, następnie odtworzyć fragment muzyki. Asystent spróbuje zidentyfikować utwór, podając jego nazwę oraz wykonawcę. Co więcej, ta funkcja jest dostępna również na urządzeniach z iOS, dzięki aplikacji Google. Warto dodać, że wyszukiwarka Google potrafi znaleźć piosenkę nawet na podstawie fragmentu tekstu, co jest nieocenione, gdy nie możemy odtworzyć utworu na głos.

  google rozpoznawanie muzykigoogle rozpoznawanie muzyki

  SoundHound – nuć lub śpiewaj!

  Kolejna fantastyczna aplikacja, która zasługuje na uwagę w kontekście rozpoznawania muzyki. Podobnie jak Shazam, SoundHound oferuje użytkownikom możliwość identyfikacji piosenek poprzez krótkie nagranie fragmentu dźwięku. SoundHound daje możliwość rozpoznawania piosenek również wtedy, gdy użytkownik nuci lub śpiewa melodię – nawet bez słów. Dzięki temu jest niezastąpiony w sytuacjach, gdy w głowie mamy tylko melodię, bez żadnego tekstowego punktu zaczepienia. Dostępna na zarówno Androida, jak i iOS

  soundhound rozpoznawanie muzyki jaka to piosenkasoundhound rozpoznawanie muzyki jaka to piosenka

  Jaka to piosenka?

  Rozpoznawanie muzyki stanie się dla Ciebie się niezwykle proste dzięki powyższym narzędziom. Niezależnie od tego, czy dysponujesz tylko fragmentem melodii, czy znasz kilka słów z tekstu, współczesna technologia pozwala na szybką identyfikację utworu.

  Nie musimy już polegać na pamięci czy zwracać się z zapytaniem do znajomych – wystarczy kilka kliknięć lub dotknięć ekranu, aby dowiedzieć się, jaka to piosenka. To nie tylko ułatwia dostęp do ulubionych dźwięków, ale także pozwala odkrywać nową muzykę, zapewniając niekończącą się podróż przez muzyczne gatunki i epoki!

  Zobacz też:
  MP3 AAC FLAC | Twój przewodnik po formatach audio
  Jak podłączyć głośnik Bluetooth do telefonu?

  Rafał
  Rafał
  Właściciel / Redaktor Naczelny Numag.pl / Pasjonat brytyjskiej muzyki i włoskiej motoryzacji. W wolnych chwilach oddaje się treningom siłowym i jeździe na rowerze. Uwielbia literaturę popularnonaukową i konsolowe gry fabularne.

  Nowe