More

  Jak nagrać ekran smartfona? | Android

  Aktualizacja Androida 11, wprowadzona we wrześniu 2020 roku, dodała do panelu powiadomień funkcję nagrywania ekranu. Pozwala ona użytkownikowi na przechwytywanie i udostępnianie zawartości ich telefonów w formie wideo bez konieczności korzystania z aplikacji stron trzecich. Funkcja ta jest szczególnie przydatna podczas zgłaszania błędów deweloperom, tworzenia poradników lub demonstracji oraz ogłaszania osiągnięć. Dziś podpowiadamy jak nagrać ekran smartfona. Zaczynamy!

  Jak nagrać ekran smartfona?

  Jak nagrać ekran smartfona?

  Jak korzystać z funkcji nagrywania ekranu?

  Aby użyć funkcji wbudowanego nagrywania ekranu na Androidzie, wystarczy przesunąć palec z góry ekranu, aby rozwinąć panel szybkich ustawień, a następnie wybrać opcję „Nagrywanie ekranu„. Użytkownicy mogą zdecydować, czy chcą nagrywać z dźwiękiem oraz, czy pokazywać dotknięcia na ekranie podczas nagrywania.

  Warto pamiętać, że nie wszystkie aplikacje zezwalają na nagrywanie ich zawartości, a wykorzystywanie nagranych treści do celów komercyjnych bez zgody twórcy jest nielegalne.

  Co, jeśli nagrywanie ekranu nie jest dostępne?

  Niektóre modele smartfonów i tabletów z Androidem mogą nie oferować tej funkcji lub może ona być niedostępna w niektórych regionach. Jeśli opcja nagrywania ekranu nie jest widoczna, warto sprawdzić, czy nie jest ona ukryta w panelu ustawień i dodać ją manualnie. W przypadku braku tej funkcji użytkownicy mogą skorzystać z aplikacji stron trzecich.

  Zobacz też:
  Jak podłączyć głośnik Bluetooth do telefonu?
  Jak zaznaczyć wiele zdjęć naraz na iPhone i iPad
  Jak sprawdzić jaka to piosenka? Szukasz tytułu i wykonawcy? PORADNIK

  Rafał
  Rafał
  Właściciel / Redaktor Naczelny Numag.pl / Pasjonat brytyjskiej muzyki i włoskiej motoryzacji. W wolnych chwilach oddaje się treningom siłowym i jeździe na rowerze. Uwielbia literaturę popularnonaukową i konsolowe gry fabularne.

  Nowe